Wielkie otwarcie Teatru Kwadrat

dsc_7884

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz odwiedziła Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego. Rozbudowana i zmodernizowana placówka to nowa jakość, możliwość wystawiania świetnych spektakli oraz znakomite kreacje dające radość warszawskiej publiczności.

Właśnie zakończyła się kompleksowa modernizacja Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, która obejmowała m.in. remont i adaptację pomieszczeń dawnego kina. Powstało nowe zaplecze sceniczne, poprawił się komfort widzów, a budynek zyskał całkowicie nową infrastrukturę.

– Teatr Kwadrat jest świetnie zarządzany przez dyrektora Andrzeja Nejmana, ma znakomity zespół aktorski złożony z pasjonatów kultury i sztuki. Zalicza się do ulubionych miejsc warszawiaków. Jestem przekonana, że po modernizacji ta placówka kulturalna jeszcze bardziej wykorzysta swój potencjał – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Wcześniej mieściło się tu kino i przez krótki czas prywatny Teatr Bajka. Remont generalny rozpoczął się w maju 2015 roku. Przez kolejne miesiące Kwadrat wędrował po warszawskich scenach uzyskując gościnę kolejno w Teatrze Studio, na Wydziale Scenografii ASP, w Teatrze Imka i w zaprzyjaźnionym Klubie Garnizonowym na Mokotowie.

Remont teatru, w tym stworzenie nowej kameralnej sceny dla około 100 osób, pozwoli na prezentację spektakli teatralnych, ale również na realizację działań z zakresu edukacji kulturalnej. Modernizacja obiektu umożliwi wprowadzenie do teatru programów dedykowanych rodzinom z dziećmi. W ciągu paru następnych miesięcy zostanie dobudowana winda, dzięki której placówka stanie się również dostępna dla osób niepełnosprawnych ruchowo, czy rodziców z małymi dziećmi.

Już 25 lutego pierwszy spektakl w odremontowanej siedzibie teatru Kwadratu, zaś 12 marca wielkie otwarcie połączone z oficjalną premierą „Medium” w reżyserii Andrzeja Nejmana – dyrektora Teatru.

dsc_7666_1

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *