Wesprzyj fundację “Arka Lukasa Podolskiego”

Piotr ma 8 lat, a do Arki trafił po raz pierwszy dwa lata temu. Był nieśmiały i speszony, a zapytany o cokolwiek wbijał wzrok w podłogę. Na jego twarzy pojawiał się uśmiech tylko wtedy, gdy była mowa o piłce nożnej.To właśnie tutaj prawie codziennie może brać udział w zajęciach piłkarskich. W międzyczasie odżył i bardzo się zmienił. Teraz pomaga innym dzieciom odnaleźć się w Arce, która dla wielu jest jeszcze nowym miejscem.

To historia jednego z podopiecznych „Arki Lukasa Podolskiego”, świetlicy działającej na rzecz dzieci i młodzieży z warszawskiej Pragi Północ. Placówka powstała cztery lata temu, w swoich założeniach odwołuje się doświadczeń niemieckiej „die Arche” z siedzibą w Berlinie. Arka zapewnia swoim podopiecznym nieodpłatny, ciepły posiłek, pomoc w odrabianiu lekcji oraz zabawę i inne interesujące zajęcia, min. sportowe i muzyczne. A co najważniejsze dzieci otrzymują tu uwagę oraz nabierają pewności siebie. Powinny czuć się ważne, doceniane i kochane. Wiele dzieci niestety nie wynosi takich doświadczeń z własnego domu. Pracownicy Arki odnajdują w dzieciach zdolności i talenty oraz pomagają im je rozwijać. Tylko w ten sposób mogą stać się one pełnowartościowymi członkami społeczeństwa. Bieda często oznacza wykluczenie, a ucieczka z jej zaklętego kręgu wydaje się niemożliwa bez pomocy z zewnątrz.

„Arka Lukasa Podolskiego” to oczywiście również piłka nożna i różnego rodzaju aktywności sportowe. Lukas Podolski regularnie odwiedza Arkę, aby spędzić trochę czas z dziećmi, porozmawiać z nimi, pobawić się i pograć w piłkę.

 

Aby móc, jak dotychczas, realizować naszą misję w Warszawie, potrzebujemy Państwa wsparcia. Od tego roku cieszymy się statusem organizacji pożytku publicznego. Liczymy, że dzięki niemu nasza działalność zdobędzie uznanie kolejnych osób, które teraz mogą wesprzeć naszą fundację przekazując pomoc w postaci 1% swojego podatku. Pomóżcie nam pomagać dzieciom!

 

 

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *