Wędrówka na zachód. Dwa miliardy sekund

Premiera spektaklu odbędzie się 28 grudnia w Teatrze Dramatycznym, scena Przewodnik. To koprodukcja Teatru Alatyr i Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy.

2 miliardy sekund
33 miliony minut
555 tysięcy godzin
23 tysiące dni
63 lata

Ludzkie życie trwa przeciętnie tyle. W dzisiejszych czasach nawet trochę więcej. I wobec faktu, że my, twórcy tego spektaklu, swój pierwszy miliard sekund już przeżyliśmy, zaczęliśmy od pytania.
Od wielkiego pytania o życie, wszechświat i całą resztę, na które wszechpotężny komputer z Autostopem przez galaktykę Douglasa Adamsa udzielił odpowiedzi brzmiącej 42.
Gadaliśmy o sensie życia. Zachowywaliśmy się jakbyśmy siedzieli na imprezie w kuchni o trzeciej nad ranem. W ruch szły poprzekręcane cytaty ze świętych pism i z filozofów, z rosyjskiej literatury, z hollywoodzkich produkcji, z obejrzanych na Discovery filmów o Einsteinie. Trudno powiedzieć czy do czegoś doszliśmy. Próbowaliśmy. O tym w każdym razie jest ten spektakl. O tym dlaczego w dzieciństwie każde z nas chodziło do kościoła, a teraz już tylko niektórzy. O tym w co wierzymy, w co wierzyć jakoś nie umiemy, na co liczymy, czego się boimy, w czym pokładamy nadzieję, o czym myślimy, o czym wolimy nie myśleć. O tym, co czujemy mając szczęście gdzieś za miastem spojrzeć w rozgwieżdżone niebo. I o tym czy warto było przychodzić na świat, żeby zobaczyć ten widok. Bo może jednak rzeczywiście Dla śmiertelnych istot najlepszą rzeczą jest nigdy się nie urodzić?

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *