Warsaw Challenge 2019 – koniec lata w rytmie hip-hopu

Największa w Polsce impreza breakdance’owa zbliża się wielkimi krokami. Już w sobotę, 31 sierpnia, na scenie Warsaw Challenge w Forcie Bema będą rywalizować tancerze z całego świata. Nie zabraknie również koncertów. Wystąpią m.in. Płomień 81, Ten Typ Mes & Emil Blef oraz Kali.

Warsaw Challenge łączy wszystko, co najciekawsze w kulturze hip-hopu – taniec, muzykę topowych artystów i bezpłatne warsztaty z profesjonalnymi instruktorami. Od kilkunastu lat zachęca warszawiaków do wspólnej zabawy. Warsaw Challenge z roku na rok się zmienia. Impreza śledzi trendy w muzyce, pojawiają się nowe ekipy tancerzy, przygotowywane są dodatkowe atrakcje. Jedno pozostaje niezmienne – impreza łączy pokolenia wokół hip-hopu i dobrej zabawy. Wstęp wolny.

fot. Materiały organizatora

Breakdance w roli głównej
Idea festiwalu hip-hopu powstała w 2005 roku. Od tamtej pory impreza bardzo się rozwinęła. Teraz projekt łączy występy taneczne na najwyższym poziomie z koncertami największych gwiazd sceny hip-hopowej. Stale główną atrakcją są zawody breakdance, od których wydarzenie wzięło swój początek. W sobotę, 31 sierpnia, zielony Fort Bema będzie centrum spektakularnych potyczek najlepszych b-boyów z kraju i świata. Do formuły imprezy wróciły też eliminacje dla polskich ekip tanecznych. W tym roku odbędą się one 30 sierpnia w Domu Kultury Kadr na Mokotowie, a najlepszy skład stanie do rywalizacji u boku międzynarodowych gwiazd tańca breakdance. Stawka jest wysoka – zwycięzca otrzyma 15 tysięcy złotych, ufundowane przez Miasto Stołeczne Warszawę. Rejestracja ekip w ramach polskich eliminacji Warsaw Challenge trwa do 28 sierpnia 2019, do godz. 23.59, na stronie www.warsawchallenge.com.

Warsaw Challenge 2019 w muzycznej odsłonie
W line’upie tegorocznych koncertów nie zabraknie topowych nazwisk i projektów, które w ostatnim czasie rozpaliły polską scenę muzyczną. Warsaw Challenge otworzy Kali, o godzinie 16.30 – legenda polskiej sceny hip-hopowej, raper, który, obchodzi w tym roku 20-lecie działalności scenicznej. O 18.30 mikrofon przejmą wspólnie Ten Typ Mes i Emil Blef. Po latach solowych projektów dawni członkowie zespołu Flexxip ponownie spotykają się na jednej scenie. Wielkim finałem będzie występ składu PŁOMIEŃ 81. Legendarna ekipa rozpocznie jubileuszowy koncert o godz. 21.00. Pezet, Onar i ich goście dostarczą porządną dawkę niezapomnianych emocji.

 

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *