VI Przegląd wokalny „SŁOWIKONADA”

Już po raz szósty na zaciszańskiej scenie ruszą konkursowe przesłuchania w Przeglądzie wokalnym dla dzieci i młodzieży „Słowikonada”. Wszystko po to, by znaleźć tych najlepszych i jedynych wokalistów w Polsce, którzy swym głosem i interpretacją utworów oczarują jurorów i słuchaczy.

Jury

Pierwszym krokiem do sławy jest zgłoszenie, które należy przesłać do 31 marca 2016 roku. Drugim – występ przed wymagającym, ale życzliwym gronem jurorów w dniach 16 – 17 kwietnia 2016 (sobota-niedziela).

W tym roku młodych wykonawców oceniać będą piosenkarka Danuta Błażejczyk, śpiewająca aktorka Anna Komorowska-Kwaśniewska oraz aktor musicalowy Jakub Wocial.

By pokazać swój talent młodzi wokaliści mają 6 minut. Z wyjątkiem dzieci w wieku 4-6 lat, które na scenie będę prezentowały utwory w ciągu 4 minut. Soliści i duety przygotowują jeden utwór w języku polskim, a zespoły wokalne maksymalnie  dwa.

Na co szczególnie powinni zwrócić uwagę młodzi wokaliści? Jak zawsze najwyżej oceniany będzie ogólny wyraz artystyczny, interpretacja, czystość śpiewu – intonacja i dobór repertuaru.

Mamy nadzieję, że przegląd odkryje młode talenty i osobowości sceniczne, będzie ciekawym widowiskiem muzycznym, a dla uczestników ważnym spotkaniem z publicznością i jurorami.   

Nagrodą dla zdobywcy Grand Prix i nagród głównych będzie występ na profesjonalnej scenie plenerowej w Parku Bródnowskim 4 czerwca 2016 r. podczas  VIII edycji Ogólnopolskiej Akcji Krwiodawstwa MOTOSERCE. Wówczas laureaci odbiorą nagrody  z rąk Burmistrza Dzielnicy Targówek.

 

W konkursie mogą uczestniczyć tylko amatorzy z wyłączeniem szkół artystycznych. Celem konkursu jest odkrywanie nowych talentów i osobowości scenicznych, prezentacja dorobku artystycznego, rozwijanie zdolności wokalnych, wrażliwości i kultury scenicznej oraz prezentacja umiejętności wokalnych.

 

Więcej:  http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3094

https://www.facebook.com/events/1128058147241140/

 

Dojazd: 190, 805, 718, 738 przystanek Tużycka, 512 przystanek Kościeliska, 527 przystanek Młodzieńcza.
DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *