„Uroczystość” w TR Warszawa

Po raz pierwszy w TR online – „Uroczystość” w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

Co się stanie, kiedy na jaw wyjdzie mroczna, rodzinna tajemnica? Co, jeśli stanie się to podczas uroczystości 60. urodzin ojca, głowy rodziny, i jeśli to właśnie on znajdzie się w centrum podejrzeń? “Uroczystość” Grzegorza Jarzyny w bezkompromisowy sposób odsłania ciemne kulisy rodzinnych związków, balansując pomiędzy tragedią i farsą. To trzymająca w napięciu historia walki o prawdę, którą każdy musi stoczyć sam.

W nagranym spektaklu występują: Andrzej Chyra, Jan Peszek, Ewa Dałkowska, Adam Ferency, Marek Kalita, Roma Gąsiorowska, Danuta Stenka, Danuta Szaflarska, Zygmunt Malanowicz, Lech Łotocki, Magdalena Kuta, Katarzyna Warnke, Jan Dravnel, Aleksandra Popławska, Redbad Klijnstra, Marek Kępiński, Wojciech Kalarus, Stanisław Sparażyński, Christian Emany, Marcin Mazurek, Aleksandra Stępowska, Jakub Adamus.

fot. Materiały organizatora

Przełomowy spektakl Jarzyny oparty jest na głośnym filmie „Festen” Thomasa Vintenberga i Mogensa Rukova, pierwszym i najlepszym obrazie duńskiej Dogmy. W przedstawieniu, prezentowanym z powodzeniem na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, kreacje aktorskie tworzyła czołówka polskich aktorów filmowych i teatralnych.

Pokaz odbędzie się na Facebook Live TR Warszawa i Vimeo 30 maja o godzinie 20.00. Czas trwania: ok. 2 godziny. Nagranie będzie dostępne do 23:59.

Po premierze możliwość rozmowy z twórczyniami i twórcami spektaklu na Facebook Live (start: godz. 22:30).

Więcej informacji na: trwarszawa.pl

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *