Transmisja internetowa inauguracji sezonu artystycznego Filharmonii Narodowej

Inauguracja sezonu artystycznego sezonu 2020/2021, zaplanowana na 2 i 3 października, musiała zostać przeniesiona ze względów pandemicznych na 29 i 30 października. Mimo, że do tej pory odbyło się w Filharmonii już kilka koncertów, oficjalne rozpoczęcie sezonu nastąpi właśnie w najbliższy czwartek i piątek.

Z powodu ograniczenia liczby dostępnych miejsc na sali do 25% nie możemy sprzedać już więcej biletów na te koncerty. Zapraszamy jednak wszystkich na bezpieczną i komfortową formę uczestniczenia w tym wydarzeniu – na transmisję internetową koncertu 30 października
o godz. 18:00 na naszym kanale na YouTube oraz na naszej stronie internetowej.

fot. Materiały organizatora

Maestro Andrzej Boreyko poprowadzi Chór i Orkiestrę Filharmonii Narodowej, a w programie Beethoven, Brahms, Schubert (VIII Symfonia h-moll Niedokończona), a także III Koncert na fortepian orkiestrę smyczkową i kotły z 1970 roku – dzieło Miłosza Magina, zapomnianego polskiego pianisty i kompozytora, utwór o intensywnej, postromantycznej ekspresji. Solistą koncertu będzie francuski pianista Lucas Debargue.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również do zapoznania się
z rekomendacjami Dyrektora Andrzeja Boreyki, które mogą być źródłem dodatkowej wiedzy związanej z prezentowanym podczas koncertów programem.

Szczegóły koncertu:
Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej
Andrzej Boreyko – dyrygent
Lucas Debargue – fortepian
Bartosz Michałowski – dyrektor chóru

Ludwig van Beethoven – Rondo i Capriccio „Die Wut über den verlorenen Groschen” op. 129 (oprac. na orkiestrę Erwin Schulhoff, polskie prawykonanie) [6’30]
Miłosz Magin – III Koncert na fortepian, orkiestrę smyczkową i kotły [26’]
Johannes Brahms – Nänie op. 82 [13′]
Franz Schubert – VIII Symfonia h-moll Niedokończona D. 759 [23′]

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *