Teatr Polonia i Och-Teatr wracają

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, zakładającym możliwość otwarcia teatrów od 6 czerwca, wznawiają działalność Teatr Polonia i Och-Teatr. Będą grać w reżimie sanitarnym, czyli przy 50-procentowej widowni, a Widzów będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek ochronnych na terenie teatru.

Pierwszym spektaklem zagranym w Och-Teatrze – będą „Upadłe anioły” 12 czerwca o godz. 19:30. Teatr Polonia zacznie od  „Zapisków z wygnania” 13 czerwca o 19:30.

„Upadłe anioły” to historia dwóch kobiet, Julii i Jane, które niegdyś zakochały się w czasie wakacji w jednym i tym samym mężczyźnie. Dawne emocje i uczucia odżywają w nich, kiedy po wielu latach dowiadują się, że ich ukochany pojawił się w Londynie. Mimo wielu wahań, obie postanawiają spotkać się z nim, ale wspomnienia sprawiają, że dochodzi między nimi do konfliktu i scen zazdrości.  Pojawienie się ich wymarzonego mężczyzny prowadzi do wielu zaskakujących sytuacji, tym bardziej, że obie damy są statecznymi żonami, których mężowie przyjaźnią się ze sobą… 

fot. Materiały organizatora

„Zapiski z wygnania” to bardzo osobiste wspomnienia Sabiny Baral, dwudziestoletniej emigrantki roku 1968, która wyjechała razem z rodzicami.

„Ile cierpienia można znieść, zanim się nie oszaleje? Powychodzili z lasów, z dziur w ziemi, z szaf, piwnic i strychów, wyszli półżywi z obozów, wrócili z Syberii i Kazachstanu, do domu, do Polski. A potem, przez następne dwadzieścia trzy lata nie wyjechali (…). Chcieli mieszkać tutaj, tu, gdzie się urodzili ich rodzice i gdzie się urodziły ich dzieci – my. Po wojennej gehennie, po latach cierpienia i strachu, mimo wszystko jeszcze raz zadecydowali, że Polska to ich kraj. I tych ludzi po 1968 roku Polska wyrzuciła”.

Premiera spektaklu  „Wspólnota mieszkaniowa”odbędzie się 16 lipca o 19:30 w Och-Teatrze. Pierwszy popremierowy spektakl zostanie zagrany 17 lipca, kolejne 27 i 28 lipca.

Premiera spektaklu  „Cwaniary” w reżyserii Agnieszki Glińskiej odbędzie się 24 lipca o 19:30 w Teatrze Polonia, a spektakle popremierowe 25 i 26 lipca.

Bilety na wszystkie spektakle można kupować na stronach teatrów, gdzie znajduje się zaktualizowany  repertuar.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *