Tchnienie Duncana Macmillana w Teatrze Narodowym

8 września 2018 o godz. 19.30 w Teatrze Narodowym odbędzie się pierwsza w tym sezonie premiera spektaklu „Tchnienie” w reżyserii Grzegorza Małeckiego.

Kobieta i mężczyzna próbują nie pogubić się w skomplikowanej współczesnej rzeczywistości. Inteligentna, pełna humoru opowieść o ich uczuciu i dojrzewaniu do decyzji o dziecku zyskuje dodatkowy wymiar, jeśli spojrzeć na nią z perspektywy makrokosmosu. Pojawiają się wówczas pytania podstawowe. „Zastanawiając się na tym, Kobieta z jednej strony uświadamia sobie, jak mały jest człowiek, z drugiej strony rozważa, czy fakt, że jesteśmy taką drobiną, rzeczywiście oznacza, że jesteśmy nieistotni” – mówi Grzegorz Małecki.

fot. Zbigniew Lisiecki

Na pustej scenie zobaczymy Justynę Kowalską i Mateusza Rusina. „Oni są scenografią, muzyką, rekwizytem… wszystkim – podkreśla reżyser. – To jedna z trudniejszych rzeczy w teatrze: zrobić spektakl tylko «za pomocą» aktorów i słów. Nie mamy żadnych «podpórek», niczego za czym można się schować. Wydaje mi się, że to jest fantastyczny materiał, mieniący się wieloma konwencjami – mamy tutaj farsę, komedię, teatr obyczajowy i bardzo poważny dramat. Fenomenalne wyzwanie – i dla reżysera, i dla aktorów”.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *