Se-ma-for Muzeum Animacji w Łodzi – tu dzieje się magia!

Se-ma-for Muzeum Animacji to magiczne miejsce, w którym przekroczenie progu wystawy oznacza wejście w tajemniczy świat animacji przez który przeprowadzi Was przewodnik. Opowie o sztuce animacji, jej początkach i dwóch Oscarach zdobytych przez łódzkie Studio Filmowe Se-ma-for. Goście zajrzą do małego pokoju Misia Uszatka, sprawdzą jak wygląda plan zdjęciowy z serialu “Parauszek i przyjaciele” oraz wejdą do pokoju „Tanga” by przekonać się, że jedyną granicą w animacji jest wyobraźnia. To jedno z nielicznych miejsc, gdzie nadal powstają filmy animowane.

IMG_4097 copy

Ekspozycja krok po kroku przeprowadza przez ten świat, przybliża etapy powstawania postaci-lalek, budowy scenografii, opowiada o technologii i technikach animacyjnych tudzież zwraca uwagę na sprzęt filmowy, jak kamery, wieloplan – maszynę, na której tworzyło się kultowe bajki “Przygody kota Filemona”, “Zaczarowany ołówek” czy Muminki. To wszystko w przystępny sposób zdradza tajniki animacji poklatkowej. Zwieńczeniem filmowej przygody jest wizyta w kameralnym Kinie Se-ma-for, gdzie spotkane na terenie muzeum postaci można zobaczyć na dużym ekranie. Uzupełnieniem podróży po animacji poklatkowej są organizowane warsztaty filmowe dostosowane w wieku (już od 4 roku życia do 104 r.ż.), które krok po kroku nauczą jak stworzyć swój pierwszy film, który uczestnicy otrzymają w wersji elektronicznej.

Warto pamiętać o współczesnych produkcjach i animacjach dla dorosłych studia filmowego Se-ma-for – oscarowy „Piotruś i wilk” Suzie Templeton, „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego czy filmy Marka Skrobeckiego, które umożliwiają przeniesienie się do mroczniejszego świata filmu. Grupą docelową Muzeum nie są jedynie najmłodsi, oferta skierowana jest także do młodzieży i osób dorosłych. Co więcej, zorganizowanie w SMA  warsztatów integracyjnych dla biznesu dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta będzie niezapomnianymi oryginalnym wydarzeniem.

b980a3d0076a254e3501d63fb0f270d0

Na łódzkiej mapie kulturalnej Se-ma-for Muzeum Animacji jest niezwykle ważnym punktem chętnie i tłumnie odwiedzanym przez turystów. Wizyta w SMA jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu, dającą możliwość przeniesienia dorosłych w sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa, a młodszych zainteresuje i przede wszystkim zapozna z kultowymi postaciami starszych produkcji wytwórni tj. Miś Uszatek, Pingwin Pik-Pok, Miś Colargol, Kot Filemon i Bonifacy i wiele więcej!

„Muzeum Animacji” znajduje się w budynku należącym niegdyś do EC1 Południowy-Wschód, ul. Targowa 1/3, budynek nr 24 (ważne! – wejście do muzeum jest przy ul. Tuwima 54).
Godziny otwarcia muzeum: poniedziałek 10-16, wtorek 10-16, środa 10-16, czwartek 12-18, piątek 10-16, sobota 10-17, niedziela 10-17.

_MG_2992

 

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *