„Ruby” – futurystyczna komedia romantyczna w Teatrze WARSawy

Ruby” to swoista komedia romantyczna pełna Allenowskiego humoru i futurystycznych kontekstów. Nawiązuje do współczesnych trendów, zapoczątkowanych w kinie przez Charliego Kaufmana i Spike’a Jonze’a. To właśnie ich „Zakochany bez pamięci”, „Jak we śnie” czy „Her” przecierają szlak dla nowego gatunku, w którym obyczajowość miesza się z science fiction. Spektakl zagości na scenie teatru WARSawy 18 października o godz. 19.00.

fot. Materiały organizatora

„Ruby” – to historia pisarza Calvina Weira – autora dotychczas jednej bestsellerowej powieści – która poruszyła w posadach amerykański świat literacki. Po dziesięciu latach od premiery książki pozostaje on jednak autorem „jednej powieści”. Neurotyczny Calvin, będąc w głębokim twórczym kryzysie, szuka natchnienia i pomocy u swojej pani psycholog, pod której wpływem zaczyna pisać historię romansu z dziewczyną swoich marzeń. Autor powoli zakochuje się w napisanej przez siebie postaci. Pewnego ranka spotyka dziewczynę przygotowującą śniadanie w jego kuchni…

„Ruby” to swoista komedia romantyczna pełna Allenowskiego humoru i futurystycznych kontekstów. Nawiązuje do współczesnych trendów, zapoczątkowanych w kinie przez Charliego Kaufmana i Spike’a Jonze’a. To właśnie ich „Zakochany bez pamięci”, „Jak we śnie” czy niedawne „Her” przecierają szlak dla nowego gatunku, w którym obyczajowość miesza się z science fiction.

Mateusz Banasiuk/Calvin

Uosobienie kryzysu męskości, mitoman i fantasta, na jego nieszczęście, heteroseksualista.

Ewelina Pankowska/ Ruby

……?

Katarzyna Kwiatkowska/ siostra Calvina

Sportsmenka, feministka, lesbijka, nieświadomie przyjęła męski punkt widzenia. Jej pomysł na siebie to: bez, bez, bez… bezpośredniość, bezkompromisowość, bezczelność. Typ kobiety, której większość facetów schodzi z drogi.

Edyta Olszówka/ terapeutka

Typ męski, dominujący. Bezkrytycznie wierząca w swoje eksperymentalne metody “leczenia”. Gotowa poświęcić pacjenta, żeby udowodnić ich skuteczność.

Sławomira Łozińska/ matka Calvina

 Ex kura domowa. Je tylko to, co spadnie z drzewa, pije wodę ze studni głębinowej, hoduje marihuanę. Promieniejąca pozytywną energią; w jej polu siłowym same zapalają się żarówki. Jej ulubione słowa to: pozytywny, energia, astralny, wibracje, relacje, kreacje…

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *