Rubinowe Gody

Monodram w reżyserii tandemu Fredrik Lundqvist & Joséphine Wistedt jest sceniczną adaptacją fragmentów w dużej mierze autobiograficznej powieści “Freak Show” autorstwa Jamesa St. Jamesa, jednej z kluczowych postaci nowojorskiego ruchu Club Kids.

Spektakl uzyskał nominację do teatralnej nagrody Scenkonstgalan w kategorii “Złamanie normy 2016”: “Brutalna opowieść o dorastaniu, dumie i alienacji. Rozśmiesza i wyciska łzy. Przedstawienie jest bezkompromisowe, osobiste i do bólu queerowe. Dostarcza wzruszeń każdemu, kto doznał wykluczenia.” Trasa po Polsce współfinansowana przez Konstnärsnämnden (The Swedish Arts Grants Committeé) i Kulturrådet (The Swedish Arts Council).Billy jest nastolatkiem, który po latach spędzonych w domu z matką – jego głównym źródłem inspiracji, domową nauczycielką oraz jedyną przyjaciółką – ma nagle zacząć naukę w szkole, w nowym mieście.
Jego plany, żeby zasłynąć jako drag queen nie ułatwiają mu kontaktów z konserwatywnymi dorosłymi i bezlitosnymi rówieśnikami. Billy wierzy jednak, że przy pomocy “urody, poczucia humoru i umiejętności stylizacji peruk” można zmienić świat. Przełamywanie norm niesie jednak ze sobą szereg konsekwencji.

Wykonanie: Michal Axel Piotrowski

Tekst: Michal Axel Piotrowski/James St. James

Reżyseria: JoséphineWistedt/ Fredrik LundqvistChoreografia: Joséphine Wistedt

Światło: Sofia Öhrndalen

Dźwięk: Fredrik Lundqvist

OPINIE POLSKICH WIDZÓW “Wspaniała postać, interesujący aktor, przejmująca historia.””Spektakl wspaniały, porusza problem dzisiejszego świata i brak zrozumienia inności. Przekaz dramatu chłopca w wykonaniu Michała Piotrowskiego był tak autentyczny jakby opowiadał swoją historię.”

“Bardzo dobry scenariusz, mocny i ważny temat, ale przede wszystkim rewelacyjna gra aktorska Michała Piotrowskiego. Przez godzinę, sam na scenie, zagrał wszystkie możliwe emocje, wcielił się w różne postaci, przykuł uwagę, rozbawił, zmusił do myślenia. BRAWO!”Anna Grodzka: “Dawno nie widziałam tak przejmującego przedstawienia. Brawo!”

Więcej informacji na http://teatr2strefa.pl/pl/

Bilety już od 35 zł.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *