Recital Edyty Geppert

8 grudnia o godz. 19.00 w na scenie Teatru Rampa zaśpiewa Edyta Geppert. Recital piosenkarki to niezwykła uczta artystyczna zaserwowana przez jedną z najbardziej ekspresyjnych gwiazd polskiej piosenki.

fot. Materiały organizatora

Jej interpretacje zacierają granice między piosenką aktorską a teatrem, udowadniając, że sama piosenka może być wielką sztuką. Bułat Okudżawa powiedział o Niej: „Wielka profesjonalistka z wewnętrzną głębią, oszczędna w formie”.

Pani Edyta dokładnie wie, co chce śpiewać, o czym chce mówić ze sceny. Jej koncerty poruszają do głębi, niosą szlachetność i przypominają o wartości miłości. Ponieważ dzisiejsza estrada nieczęsto daje nam taki przekaz, warto przyjść do Teatru Rampa i przeżyć jedyne w swoim rodzaju spotkanie pełne emocji i wzruszenia.  Artystce towarzyszą Piotr Matuszczak zasiadający przy fortepianie oraz Jerzy Szarecki grający na trąbce.

Często spotykam się z argumentacją, że moich piosenek trzeba słuchać uważnie, a podobno dzisiaj nie ma na to czasu. Mam nadzieję, że zawsze będą ludzie, którzy oczekują od piosenki czegoś więcej, niż tylko powodu do rytmicznego kiwania głową i grupowego podskakiwania. Wierzę w piosenkę. W siłę i nośność tej kruchej formy artystycznej. W ciągu trzech minut można przeżyć dramat, zwątpienie, radość, ból lub zastanowić się nad sensem życia. Ale, żeby tak było piosenka musi być napisana przez autorów tworzących z potrzeby serca i umysłu, obdarzonych na dodatek talentem. A to zdarza się coraz rzadziej.

Edyta Geppert

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *