Przerwana cisza – musical. Światowa prapremiera

Kiedy do pracy zabiera się wspólnie tak znakomity tandem jak Krzesimir Dębski i Michał Znaniecki, możemy być pewni, że czeka nas wydarzenie nieprzeciętne. Tym razem artyści przedstawią nam nowy, całkowicie premierowy musical „Przerwana cisza” co bezspornie już teraz elektryzuje melomanów.

Krzesimir Dębski, wybitny kompozytor i aranżer, zjawiskowy skrzypek i bandleader, od dekad wpisany jest do elity polskiej sceny muzycznej. Czy nastrojowa piosenka, jazz w swojej odsłonie Fusion, czy klasyczne kompozycje dedykowane filmowi bądź typowej symfonicznej orkiestrze klasycznej, Dębski w każdej konwencji wypada zjawiskowo. Muzykalność, łatwość w tworzenie wpadających w ucho fraz, a nade wszystko, swoboda w operowaniu formą i konwencją, to wszystko czyni z niego absolutnie czołową postać polskiej kompozycji przełomu XX i XXI wieku.

fot. Materiały organizatora

Reżyserem musicalu będzie związany z Warszawską Operą Kameralną światowej sławy reżyser, Michał Znaniecki, wielokrotny laureat „Złotych masek” za spektakle musicalowe. Jego wystawienie „Idomeneo” zarówno krytycy jak i melomani okrzyknęli jednym z najważniejszych wydarzeń operowych roku 2018. Genialne operowanie zróżnicowanymi środkami wyrazu, genialne łączenie scenicznej tradycji z wyzwaniami na miarę XXI wieku, wizjonerstwo i niesztampowość, to znaki rozpoznawcze jego sztuki. Musical oparty będzie na multimediach (Karolina Jacewicz) a za jego scenografię odpowiada Luigi Scoglio, ten sam artysta, który stworzył dla nas balansujący między realnością a nierealnością świat mozartowskiego „Idomeneo” dopełniony kostiumami Anny Zwiefki.

Światowa prapremiera musicalu zainauguruje sezon artystyczny 2019/2020 na scenie Basenu Artystycznego.

14 września 2019 19:00 (sobota)

MUSICAL | Basen Artystyczny WOK przy ul. Konopnickiej 6 w Warszawie

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *