Premiera monodramu Andrzeja Grabowskiego pt. SPOWIEDŹ CHULIGANA. JESIENIN!

w piątek 3 lutego w Teatrze Polonia odbędzie się premiera przedstawienia SPOWIEDŹ CHULIGANA. JESIENIN w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Monodram ten powstaje w oparciu o poezję Sergiusza Jesienina. Będzie on opowieścią o życiu i pracy zarówno poety – Jesienina, jak i znakomitego aktora – Andrzeja Grabowskiego. 

fot. Tomek Szkodziński

Przedstawienie złożone z wierszy Sergiusza Jesienina, jednego z największych dwudziestowiecznych poetów, którego barwna i tragiczna biografia rosyjskiego „poety przeklętego” jest wyraźnie widoczna w jego twórczości. Wiersze układają się w historię o dojrzewaniu, o nadchodzeniu mądrości i roztropności, wreszcie o wspomnieniach czasu minionego. Spektakl pomyślany w dwóch planach: filmowym, z młodym Andrzejem Grabowskim recytującym wczesne poematy Jesienina oraz współczesnym, w którym Andrzej Grabowski – po latach inny człowiek, inny aktor – interpretuje i śpiewa poezję Jesienina, wracając także do własnych wspomnień.

Andrzej Grabowski SPOWIEDŹ CHULIGANA, jako swój monodram, po raz pierwszy zaprezentował prawie ćwierć wieku temu (w 1992 r.). Nad obecną, zmienioną wersją scenariusza i inscenizacji pracował z Krzysztofem Jasińskim.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *