Polyphonia Festival 2016

Polyphonia Festival po raz kolejny — po udanej edycji, która miała miejsce w warszawskim klubie Mózg i na małej scenie Teatru Powszechnego — zagości na stołecznych, kameralnych festiwalach. Tym razem, świętując dziesięciolecie polsko-chińskiego projektu wymiany kulturalnej ChoP, swoją twórczość zaprezentują polscy i chińscy artyści związani ze sceną muzyki ambientowej oraz eksperymentalnej. Wydarzenia festiwalowe odbędą się w sali kinowej Zachęty — Narodowej Galerii Sztuki.

 

 

Chińskich artystów będzie reprezentować Zen Lu, jeden z twórców współczesnej sceny muzyki elektronicznej w dwudziestomilionowym Shenzhen. Zen Lu to nie tylko muzyk, ale i kurator — jest twórcą m.in. wydawnictwa We Play Records propagującego wszelkie formy poszukującej elektroniki. Kolejnym chińskim gościem będzie Zo-on Slows — artystka urodzona w Pekinie, a obecnie mieszkająca w Kolonii. Tworzy przy użyciu tradycyjnych, acz głęboko zmodyfikowanych instrumentów chińskich, jak choćby guqin. Grupę uzupełni mieszkający w Pekinie Mulian — artysta multimedialny zajmujący się zarówno dźwiękiem, jak i obrazem, twórca m.in. muzyki filmowej.

Z polskiej strony line-up uzupełnią artyści reprezentujący polską scenę ambientową i eksperymentalną. Wśród nich Michał Wolski, autor świetnie przyjętej płyty pt. La Mer, która została wydana w maju 2016 dzięki wydawnictwu Recognition Records Jacka Sienkiewicza. Kolejnym muzykiem będzie Lights Dim mający za sobą interesujące nagrania, które znalazły swoje miejsce w katalogu japońskiego labelu Nature Bliss. Zagrają też tacy artyści jak Michał Szturomski, autor frapującego słuchowiska Sowy Polski — podział gatunkowy wydanego nakładem rodzimego Requiem Records, Piotr Michałowski od lat związany z polską sceną muzyki ambientowej, a także Grzegorz Bojanek — twórca cenionego wydawnictwa Etalabel, propagator głębokiej, kontemplacyjnej elektroniki, współzałożyciel projektu ChoP. Pojawi się także grupa Lud Hauza, która połączy siły z Vasenem Piparjuurim oraz Kim_Nasung grający na preparowanym chińskim instrumencie guzheng.

Poly_plakat-580x831

 

Dzień 1 (1 lipca)
godz. 20:30–00:00

20:30: Michał Wolski + Michał Szturomski
21:30: Lights Dim + Piotr Michałowski + zo-on slows
22:20: Mulian (solo)
23:00: Zen Lu (solo)

Dzień 2 (2 lipca)
godz. 18:00–21:15

18:00: Lud Hauza + Vasen Piparjuuri
19:00: Mulian + Kim_Nasung (Prepared Guzheng)
19:40: Grzegorz Bojanek + Zen Lu
20:30: Zo-on Slows (solo)

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *