NULA STANKIEWICZ “BYLE NIE O MIŁOŚCI” – PIOSENKI AGNIESZKI OSIECKIEJ

8 listopada o godz. 19:30 w Teatrze Polonia odbędzie się niezwykły koncert Nuli Stankiewicz „Byle nie o miłości” z piosenkami Agnieszki Osieckiej.

Nula Stankiewicz i Janusz Strobel stworzyli recital o dość przewrotnym tytule: „Byle nie o miłości”. Koncert to wyjątkowy, bo choć Poetki nie ma z nami już od 20 lat – słuchacz ma wrażenie, że ona tu jest, że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła… A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są prezentowane pomiędzy utworami. Filmiki te – z niezwykłą precyzją wybrane i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny – budują niesamowity klimat koncertu i są niejako łącznikiem pomiędzy piosenkami – tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje, jak i tymi, które zostały znalezione w zakamarkach radiowych archiwów.

To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje Poetki, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących (przearanżowana piosenka „Małgośka” sprawia, że publiczność po jej wysłuchaniu nagradza wykonawców owacjami na stojąco).

Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, muzyce, obrazie i na fotografii. To więcej niż koncert…

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *