„Morderca jest wśród nas” – cykl teatralnych wariacji kryminalnych

Ostrze noża błyszczące w porannym słońcu. Huk wystrzału podrywa gołębie. Garota zaciska się na gardle. Strużka krwi krzepnie. Obrys ciała na bruku to ostatni portret nieszczęśnika przed złożeniem do trumny. Od tego zaczynają się śledztwa. Z początku wiadomo tylko jedno: morderca jest wśród nas. W nowym cyklu bierzemy zbrodnie na warsztat dawnej stolarni Teatru Syrena. W tej niedostępnej wcześniej dla widzów przestrzeni będziemy stwarzać na ich oczach wariacje kryminalne. Nastrój zbuduje doborowa trupa aktorska i instrument dźwięczący na żywo. Nie będzie sceny ani widowni, będzie improwizacja, w której mogą wziąć udział tylko chętni widzowie. Reszta może spokojnie obserwować z kieliszkiem lub kuflem w dłoni.

fot. Materiały organizatora

Nic tak nie ożywia sytuacji jak dobry trup. Zagłębiamy się w historię Warszawy, czerpiemy z prawdziwych wydarzeń i znanych postaci, a potem puszczamy wodze fantazji. Kto okaże się mordercą? O tym za każdym razem zdecydują widzowie, a trupa spełni ich ostatnią wolę. Każdy pokaz będzie unikatowy, każdy będzie zagadką do samego końca.

Pierwsza odsłona to fikcyjne morderstwo przy placu Zbawiciela, w legendarnej wytwórni filmowej Sfinks, gdzie w niemej „Niewolnicy zmysłów” debiutowała Pola Negri. W kolejnych miesiącach: porachunki żydowskich gangów na Karcelaku; mord w domu publicznym w okupowanej Warszawie, zbrodnia w klimacie „Czterdziestolatka” na budowie Trasy Łazienkowskiej i sztywniak w pokoju hotelowym Eltona Johna.

Zapraszamy na wieczór ze zbrodnią, teatrem i muzyką na żywo oraz bardzo czarnym humorem!

Premiera zaplanowana jest na 25 października. Spektakle odbędą się także 26 i 27 października 2019 r.

W październikowej odsłonie cyklu w osoby wcielą się:
Jolanta Litwin-Sarzyńska
Kornelia Raniszewska
Anita Sobiechowska
Maciej Pesta

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *