MŁYNARSKI PLAYS MŁYNARSKI

15 października w Teatrze 6.piętro odbędzie się koncert MŁYNARSKI PLAYS MŁYNARSKI. To subiektywne, świeże spojrzenie syna na fragment twórczości ojca oraz spotkanie wybitnej artystki, kompozytorki i wokalistki młodego pokolenia z poezją zaklętą w legendarnych piosenkach.

Wybitne interpretacje Gaby Kulki wsparte zespołem pod kierownictwem Jan Emila Młynarskiego to podróż przez muzyczne style i nastroje od jazzu, przez dancing, new wave i folk. Zespół w swoim programie w wyjątkowy sposób eksploruje związek między tekstem i muzyką – relację szczególnie wyjątkową w twórczości Wojciecha Młynarskiego i kompozytorów z nim współpracujących.

Obok Kulki i Młynarskiego na scenie występują znakomici muzycy: Wojciech Traczyk (m.in. Gaba Kulka, Warszawskie Combo taneczne, Ballady i Romanse) i Piotr Zabrodzki (m.in. Mitch & Mitch, Warszawskie Combo taneczne, Warszawska Orkiestra Rozrywkowa).

„Ten zespół to synteza mojej dotychczasowej drogi scenicznej, historii rodzinnej oraz przyjaźni z Gabą, Piotrkiem i Wojtkiem. To także spotkanie z własnym ojcem i z wielkim autorem.“ (Jan Młynarski)

 

Obsada:
śpiew, perkusja – Jan Młynarski
śpiew – Gaba Kulka
kontrabas – Wojciech Traczyk
pianino – Piotr Zabrodzki

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *