Międzynarodowy Dzień Osób Starszych!

Chcesz zobaczyć jak działa urządzenie do aktywnego siedzenia?  Wiesz czym jest Haloterapia? Masz ochotę dobrze spożytkować swój wolny czas? A może jesteś ciekawy w jakim wieku jest Twoje serce?
Na te i inne pytania znajdą odpowiedzi uczestnicy niedzielnego Jarmarku Kreatywności.
Zapraszamy w niedzielę, 2 października w godzinach 11.00 – 16.00 do Ogrodu Saskiego, gdzie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” organizuje tradycyjne święto seniorów! Zaproszeni są wszyscy seniorzy wraz z rodzinami i przyjaciółmi.dscn4293

W warszawskim Ogrodzie Saskim ponad 50. wystawców zaprezentuje swoją ofertę dla seniorów. Staraliśmy się by tegoroczny wachlarz oferty wystawców był ciekawy i zróżnicowany. Tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie – mówi Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”.

 
Amatorów aktywności fizycznej i ruchu  organizatorzy zapraszają do wspólnych ćwiczeń qigongu – tradycyjnej chińskiej gimnastyki energetycznej o dowiedzionych prozdrowotnych efektach  i możliwych do wykonania w każdym wieku i kondycji fizycznej, a lubiących rywalizację – na turniej rekreacyjny z nagrodami.
Ciekawi świata i lubiący podróże znajdą na Jarmarku informacje o specjalnych ofertach wczasów i wycieczek, a esperantyści zaproszą do słownej podróży dookoła świata, która pozwoli nam poszerzyć wiedzę na temat języka i kultury esperanckiej.
Entuzjastów edukacji bez względu na wiek z pewnością zainteresuje nowa oferta wybranych Uniwersytetów Trzeciego Wieku, a animatorzy warszawskich domów kultury i dziennych domów dla seniorów zaproszą m.in. na warsztaty rękodzieła i warsztaty rysunku sepią.
Będzie też okazja by przetestować urządzenie do aktywnego siedzenia i spotkać jego twórcę, dr Tadeusza Mazura, laureata Brązowego Lauru w konkursie Laur Innowacyjności 2015 w kategorii „Technika medyczna, przemysł farmaceutyczny”.

 
Przez cały dzień będzie z nami warszawski Teatr Dramatyczny, który specjalnie na tę okazję przygotował dla uczestników Jarmarku konkursy z nagrodami – zachęca J. Mielczarek. A dla amatorów kina warszawska Kinoteka ufundowała 10 podwójnych zaproszeń na seanse. – kontynuuje organizatorka Jarmarku.
Seniorzy dowiedzą się również gdzie w Warszawie można spotkać animatorów cyfrowego wsparcia dla seniorów, Policjanci ze Stołecznej Komendy zaprezentują m.in. projekt „Mazowieckiej Akademii Seniora”, a rozmowa z pracownikami Narodowego Banku Polskiego będzie szansą na krótkie szkolenie z rozpoznawania autentyczności banknotów.

img_5618
W tym roku niezwykle atrakcyjne przedstawia się strefa profilaktyki zdrowia. – dodaje J. Mielczarek.  Zaplanowaliśmy stanowiska, na których uczestnicy nieodpłatnie dokonają bezpłatnych badań kontrolnych – pomiaru ciśnienia, glukozy, tkanki tłuszczowej. Zaprosimy też do mini-miasteczka fizjoterapii, a na chętnych będzie też czekał specjalny audiobus, w którym specjaliści będą badać słuch.
Na pikniku znajdzie się też namiot haloterapii – inhalatorium suchym aerozolem solnym!

 
Na scenie wystąpią m.in. Teresa Kramarska oraz Wojciech Dąbrowski z gośćmi specjalnymi – Laureatami tegorocznego Festiwalu Retro. A na zakończenie DJ Wika porwie na międzypokoleniową potańcówkę.
A na finał przewidzieliśmy losowanie głównej atrakcji – weekendowego pobytu dla dwojga w Zakopanem – cieszy się J. Mielczarek
Brzmi zachęcająco? A to nie wszystkie planowane atrakcje.
Przekonacie się o tym w najbliższą niedzielę, 2 października, w godz.11-16, w warszawskim Ogrodzie Saskim. Zapraszamy!dscn4312a

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *