Koncerty Urodzinowe 2018 – IX edycja festiwalu

Wkrótce rozpoczyna się najdłuższy warszawski festiwal urodzinowy Fryderyka Chopina. Już po raz dziewiąty, zawsze w tym samym czasie, od 22 lutego do 1 marca, czyli między metrykalną, a obchodzoną przez kompozytora datą urodzin zamieniamy Warszawę w Miasto Muzyki.

Koncerty Urodzinowe to dostępny dla szerokiej publiczności festiwal muzyki, który jest swoistą celebracją twórczości kompozytora oraz wyrazem radości i dumy z posiadania tak niezwykłej postaci i muzyki w dorobku kulturalnym Polski. Ale tradycyjnie już, Koncerty Urodzinowe to nie tylko muzyka Chopina. To również inspiracje Chopina, inspiracje Chopinem i radość muzykowania.

Wystąpi plejada polskich i zagranicznych pianistów, z Lidią Grychtołówną, Takashi Yamamoto, Pamelą Howland, Ivett Gyongyosi i Moniką Roscą na czele. Swoją scenę będą mieli młodzi polscy chopiniści, jeszcze młodsi wirtuozi oraz zespoły kameralne Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina. Zamknięciem dnia będą wieczorne koncerty klasyczno-rozrywkowe “Gramy Chopinowi”, gdzie wystąpi m.in. Alina Mleczko z Triem, Anna Jagielska-Riveiro oraz turecki folkowy artysta Erkan Dolunay. Nawiązując do obchodów 100-lecia niepodległości Polski, organizujemy cykl koncertów “Pieśń Wolności”, by muzycznie tę wolność uczcić.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie wykład i kurs mistrzowski Daniela De Clercka (Belgia) oraz spotkanie z książką Michała Klubińskiego o Bohdanie Wodiczko.

Główną sceną festiwalu będą, podobnie jak w zeszłym roku, pomieszczenia Domu Muzyki przy Nowym Świecie 63. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *