Koncert Noworoczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego

Zgodnie z wieloletnią tradycją Mazowieckiego Teatru Muzycznego imienia Jana Kiepury w Warszawie, Nowy Rok zostanie przywitany w wyjątkowym stylu. Od jedenastu lat Teatr jest organizatorem i pomysłodawcą Koncertu Noworocznego. Będzie to już 12. edycja tego niezwykłego wydarzenia. Publiczność usłyszy największe arcydzieła opery, operetki i utwory musicalowe zarówno polskie, jak i światowe.

XII Koncert Noworoczny “Opera, Operetka, Musical” odbędzie się 1 stycznia 2017 roku o godzinie 17.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

9f1252f3db-jpg

Dbając o tradycję tego projektu i mając na względzie oczekiwania wiernych widzów, Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie przygotował na tę okazję niezwykły program. Zaproszenie do koncertu przyjęli znakomici soliści, znani nie tylko z polskich scen operowych i musicalowych, ale także z licznych występów zagranicznych, festiwali i konkursów: Edyta Piasecka (sopran), Marcelina Beucher (sopran), Krystian Krzeszowiak (tenor), Wojciech Sokolnicki (tenor) – zwycięzca tegorocznej III Bitwy Tenorów na Róże, Marcin Bronikowski (baryton) oraz Szymon Kobyliński (bas) zwycięzca tegorocznego VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Impressio Art oraz wirtuozi skrzypiec – Anna Wandtke i Bogdan Kierejsza.
Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego imienia Jana Kiepury w Warszawie pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Gośćmi specjalnymi XII Koncertu Noworocznego będą: wybitny dyrygent maestro Jerzy Maksymiuk, który poprowadzi Orkiestrę MTM w jednej z dwóch części koncertu oraz znakomity pianista, na co dzień koncertujący min. w Wiedniu – Daniel Wnukowski.

 
Zbliżający się Koncert Noworoczny pozwoli widzom tego wyjątkowego wydarzenia rozpocząć Nowy Rok w prawdziwie muzycznym stylu. Znakomici artyści i wyjątkowość Filharmonii Narodowej, zapewnią ogrom wrażeń i nadadzą temu wydarzeniu niezwykły charakter.
Wielką rolę w tym przedsięwzięciu odgrywa oczywiście Publiczność, która przez swoje wsparcie nada Koncertowi Noworocznemu w 2017 roku dodatkowego prestiżu.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *