Grażyna Łobaszewska & Ajagore – Cicha noc

12. stycznia na godz. 19:30 zapraszamy do Kalinowego Serca na koncert pt. “Cicha noc” w wykonaniu Grażyny Lobaszewskiej! Towarzyszyć jej będą jedyni w swoim rodzaju muzycy z formacji AJAGORE. Podczas koncertu usłyszycie świąteczne utwory w zupełnie nowych, nieznanych aranżacjach. 

Grażyna Łobaszewska – polska wokalistka i kompozytorka. Znana z takich utworów jak “Czas nas uczy pogody”, “Piosenka o ludziach z duszą” , “Brzydcy” , czy “Gdybyś” . 

Ajagore – polska grupa muzyczna uprawiająca folk, folk rock. Powstała po rozpadzie trójmiejskiej formacji Szela. Muzycy zakładający Ajagore (Piotr Góra, Sławomir Kornas, Krzysztof Paul) byli wcześniej muzykami ostatnich składów Szeli, a pierwsze utwory w repertuarze to niezarejestrowane piosenki z repertuaru tejże grupy. Następnie do grupy doszli jeszcze Maciej Kortas i Jowita Tabaszewska. W 1999 roku zadebiutowali na rynku fonograficznym płytą Ajagore. W 2002 roku zespół formalnie się rozwiązał, aby wrócić na scenę w nowym składzie w 2006 roku. Zespół inspiruje się melodiami i przyśpiewkami ludowymi. To zainteresowanie obejmuje zarówno polski folklor, jak i muzykę różnych rejonów świata. Nie używa jednak ludowych instrumentów, a głównie gitar i perkusji.

 

Rezerwacje: 887 333 383
Wstęp: 80 zł

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *