Co Jest Grane 24 Festival 2018

Od 15 czerwca od godz. 12:00 do 16 czerwca w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski potrwa Co Jest Grane 24 Festival 2018. Koncerty najlepszych polskich zespołów, spotkania z artystami, warsztaty dla dzieci, pokazy filmów i inne atrakcje.

Wystąpią:

Brodka – Monika Brodka zagra materiał m.in. ze swojej ostatniej płyty „Clashes” (kto widział choć kilka jej występów, wie, że mają osobną dramaturgię, zmieniają się, ewoluują).
Kortez – Kortez przedstawi kompozycje z wydanej jesienią płyty „Mój dom”.

Krzysztof Zalewski śpiewa Niemena – projekt „Zalewski śpiewa Niemena” powstał w ramach Motywu Niemen festiwalu w Jarocinie i był jego ogromnym sukcesem. Krzysztof Zalewski wykona kultowe utwory znane i mniej znane w nowej interesującej odsłonie.

Rosalie. – śmiało łączy r’n’b rodem z lat 90. z hip-hopem i elektroniką. Na festiwalu zaprezentuje materiał z ciepło przyjętej debiutanckiej płyty “Flashback”.

Organek – to jeden z największych fenomenów polskiej sceny rockowej ostatnich lat i nie tylko. Rock’n’rollowy hultaj o duszy dzikiego zwierzęcia, z wrażliwym sercem i pasją na wierzchu.

L.U.C. z projektem “Good L.U.C.K” – Muzyk, raper, artysta o wielu talentach. Na festiwalu zaprezentuje materiał z płyty “Good L.U.C.K” – tym razem punktem wyjścia jest świat filmu.

Król – Błażej Król wystąpi na festiwalu z najnowszym albumem “Przewijanie na podglądzie”.

niXes – to nowatorski projekt wokalistki i kompozytorki Ani Rusowicz, nawiązujący stylistyką do klimatów neo-hippie. Połączenie elektroniki z elementami rocka psychodelicznego powodują unikatowość i oryginalność tej muzyki nie tylko na rodzimym rynku muzycznym.

Basia Wrońska – Barbara Wrońska zagra na Co Jest Grane 24 Festival 2018 ze swoim autorskim solowym materiałem z płyty “Dom z ognia”.

Artyści z projektu Albo Inaczej 2 w składzie: Andrzej Dąbrowski, Natalia Nykiel, Sokół, Rosalie., Te-Tris i Fismoll.
Artur Rojek – lider, kompozytor, autor tekstów, wokalista i promotor. Przez 20 lat frontman Myslovitz, jednego z najbardziej popularnych zespołów w Polsce, z którym dowiódł, że można pogodzić ambitne granie inspirowane zachodnią alternatywą z masowo czytelną formułą popowego przeboju. W 2014 roku ukazała się solowa płyta Artura Rojka “Składam się z ciągłych powtórzeń”. Pochodzą z niej single “Beksa”, “Syreny” i “Czas, który pozostał”. Wydawnictwo pokryło się podwójną platyną, a płyta otrzymała Fryderyka w kategorii album roku. Kolejne nagranie artysty to płyta live “Artur Rojek koncert w NOSPR” (2017).

Paulina Przybysz – ponad dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie 7 długogrających albumów. Przez wiele lat zasilała najróżniejsze projekty, żeby w końcu powiedzieć coś zdecydowanym głosem w solowym materiale. Po raz pierwszy występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi: „ma coś konkretnego do powiedzenia”. Wydawnictwo zaplanowane jest na jesień 2017 pod szyldem Kayaxu i można śmiało powiedzieć, że Paulina wydała płytę z wyjątkową muzyką i mocnym przekazem.

Grubson – to artysta, który w ognisty sposób połączył hip-hop z dance hallem. GrubSon zaczął tworzyć już na przełomie lat 1997-1998 – w grupach Po 3- na różnica i Wolność słowa. Artysta aktualnie koncertuje z zespołem na żywo.

Linia Nocna – to duet, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Pracę nad wspólnym projektem rozpoczęli dwa lata temu. 16 marca na rynku pojawił się debiutancki album Linii Nocnej „Znikam na chwilę” (Wydawnictwo Agora) z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza oraz Buslava. Materiał charakteryzują elektroniczne brzmienia i nowoczesne produkcje, ale w warstwie wokalno-tekstowej nie brakuje też delikatności i poetyckości.

A jacy jeszcze artyści zagrają na Co Jest Grane 24 Festival? Kolejne ogłoszenia już wkrótce!!

Festiwalowiczów nakarmią i napoją najlepsze warszawskie knajpy i foodtrucki. Nie zabraknie miejsca na koce piknikowe i leżaki, a program festiwalu będzie wypełniony po brzegi do ostatniego koncertu.

 

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *