Gonitwa o Puchar Przyjaźni Westminster

Początek września na Torze Służewiec upłynie w atmosferze przyjaźni. Już w niedzielę, 2 września br.po raz pierwszy w historii odbędzie się jedno z ważniejszych spotkań sezonu – dzień wyścigowy Westminster Freundschaftspreis. Pod tą nazwą kryje się m.in. Nagroda Przyjaźni, o którą walczyć będą hodowcy z całego świata w międzynarodowej gonitwie dla 3-letnich i starszych koni.Oprócz gonitwy przewidziane są także wydarzenia towarzyszące,m.in.Jarmark z Gruntu Polska oraz liczne atrakcje dla dzieci.

W pierwszą wrześniową niedzielę na Torze Służewiec usłyszymy języki z całego świata, rozmawiające o jednym – o gonitwie organizowanej przez tegorocznego głównego Partnera Toru – Grupę Westminster. Gonitwa o Puchar Przyjaźni Westminster to pierwsza tego typu inicjatywa na warszawskim obiekcie i jednocześnie punkt kulminacyjny współpracy z Torem Służewiec.Nagroda Przyjaźni Westminster, obok Derbów i Wielkiej Warszawskiej, ma szansę zapisać się jako kolejne,najwyższej rangi wydarzenie organizowane na warszawskim torze. – Cieszę się, że Grupa Westminster może zaistnieć w tegorocznym kalendarzu wyścigów na Torze Służewiec – mówi Marian Ziburske, właściciel Grupy Westminster, pomysłodawcy i fundatora nagrody. – Liczę, że nasza gonitwa pozytywnie wpłynie na atrakcyjność wyścigów konnych w Warszawie, a także będzie istotnym elementem w promocji wyścigów w Polsce – mówi Ziburske. Grupa Westminster w tym roku była również fundatorem dodatkowych nagród w lipcowej Gonitwie Derby w wysokości 50 000 zł dla pierwszej piątki oraz patronem honorowym Nagrody Próbnej dla dwulatków polskiej hodowli.

Impreza rozpocznie się o godz. 13.30, a ostatni wyścig wystartuje o 17:30.W tym czasie będzie można podziwiać gotowe do startu konie, spotkać trenerów, dżokejów, celebrytów oraz wielu znamienitych gości Toru z kraju i zagranicy.Pasjonaci wyścigów konnych będą z pewnością wyczekiwać godziny 16:00, kiedy to ruszy międzynarodowa gonitwa dla 3-letnich i starszych koni na dystansie 2000 m.

Ponadto organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje. Z myślą o najmłodszych zaplanowano m.in. basen z kulkami, dmuchaniec-zjeżdżalnię czy euro-bungee.  W przerwach między wyścigami będzie można zrobić sobie także zdjęcie w fotobudce lub wziąć udział w eksperymentach Centrum Nauki Kopernik. Dla eko-fanów przygotowano jarmark ze zdrową żywnością, m.in. z ekologicznymi przetworami, słodyczami czy lemoniadą. Od słońca i emocji będzie można odpocząć w specjalnej strefie chill out.

Zainteresowani powinni mieć na uwadze, że na trybunie honorowej obowiązuje dress code, z którym można zapoznać się na stronach internetowych  Toru Służewiec Ceny biletów: od 5 zł. Dzieci do 18. roku życia oraz osoby powyżej 60. roku życia wchodzą do strefy B bezpłatnie.

Na Tor Służewiec można dojechać komunikacją miejską, m.in. jadącymi w kierunku Piaseczna autobusami linii 709, 715, 727, 739 (przystanek na żądanie „Wyścigi”), linie 148 i 331 (przystanek „Poloneza”) oraz tramwajami: 4, 10 i 35 na pętlę Wyścigi, skąd trzeba przejść piechotą do Alei Wyścigowej. Dla samochodów wjazd jest od ulicy Puławskiej 266.

NAGRODA PRZYJAŹNI WESTMINSTER/WESTMINSTER FREUNDSCHAFTSPREIS – L (kat. A) 105000 zł (60000-24000-12000-6000-3000) Gonitwa międzynarodowa dla 3-letnich i starszych koni. (2000 m) Opłata za zapis 1500 zł. W gonitwach międzynarodowych, przy których nie podano terminu zapisu, obowiązuje termin jak w pozostałych gonitwach rozpisanych na dany dzień.

 O Grupie Westminster

 Westminster to firma rodzinna zajmująca się budową i rozwojem zrównoważonego portfela nieruchomości. Podstawą koncepcji biznesowej Westminster jest pozyskiwanie lokali mieszkalnych i komercyjnych, głównie średniej wielkości portfeli mieszkaniowych. Westminster skupuje nieruchomości i następnie modernizuje je lub rozbudowuje, tak aby stały się częścią portfela firmy pod wynajem na lata. Największą dotychczasową inwestycją w Polsce jest projekt Mysłowice – zakup kamienicy Bauverein – 170 mieszkań

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *