12. Festiwal Skrzyżowanie Kultur

W sobotę, 24 września rozpoczyna się 12. edycja festiwalu Skrzyżowanie Kultur, którego tematem przewodnim są GŁOSY. Na scenie wystąpią znakomici muzycy i artyści z dziewięciu krajów, z trzech kontynentów. Usłyszymy peruwiański śpiew, izraelski soul, ludową muzykę Brazylii, haitańskie pieśni voodoo i amerykańskie hymny polifoniczne w unikatowym połączeniu z afro-kubańskimi rytmami. Nie zabraknie polskiej muzyki folkowej, której reprezentanci wystąpią podczas dnia Sounds Like Poland. Na mapie festiwalu pojawił się również zapoczątkowany w zeszłym roku cykl koncertów Kolektyw Europa.
dz03NTA=_src_41957-12_festival_skrzyzowanie_kultur

Festiwal Skrzyżowanie Kultur, zainicjowany przez władze Stolicy w 2005 roku, a organizowany od początku przez Stołeczną Estradę, to prezentacja najciekawszych zjawisk z zakresu muzyki i kultury świata, jedno z największych wydarzeń tego rodzaju w Polsce i w naszej części Europy.

W ciągu dziesięciu lat istnienia Festiwal trwale zaistniał na kulturalnej mapie Warszawy, zbudował swój charakter i prestiż, a także stworzył własny, wierny krąg odbiorców. W jego ramach swoją twórczość zaprezentowało dotychczas 192 artystów indywidualnych i grup z 61 krajów.

Głównym założeniem i misją Festiwalu jest otwieranie Warszawiaków i gości Stolicy na bogactwo kultur współczesnego świata. Festiwal chce być taki, jaka jest sama Warszawa i cały współczesny świat: coraz bardziej otwarty i wrażliwy na kulturową i artystyczną różnorodność, jeszcze ciekawszy innych i jeszcze ciekawszy dla innych. Nieustannie poszukujący i rozwijający się.Podróż w głąb najciekawszych regionów muzycznych zostanie wzbogacona o charakterystyczne dla festiwalu warsztaty muzyczne prowadzone przez światowej klasy mistrzów.

Program

Namiot festiwalowy przed PKiN

24.09 (sobota), godz. 19.00
Renata Rosa – Brazylia
Susana Baca – Peru

25.09 (niedziela) godz. 11.00 / Koncert dla dzieci
Adriano Adewale – Brazylia
godz. 18.00
Ghada Shbeir – Liban
Tim Eriksen – USA i Omar Sosa – Kuba

26.09 (poniedziałek) godz. 10.00 / Muzyczne podróże Cataplufa
warsztat dla dzieci z Adriano Adewale – Brazylia
godz. 19.00
warsztat wokalny tradycji śpiewaczej Sacred Harp z Timem Eriksenem – USA

27.09 (wtorek) godz. 19.00 / Haitańskie vodou bez tajemnic
spotkanie z prof. Józefem Kwaterko i prof. Leszkiem Kolankiewiczem

29.09 (czwartek), godz. 19.00 / Sounds Like Poland
Čači Vorba
Motion Trio
Tęgie Chłopy

30.09 (piątek), godz. 19.00 / Kolektyw Europa
Trebunie Tutki – Polska i Urmuli Quintet – Gruzja
Kalakan – Kraj Basków, Hiszpania

1.10 (sobota), godz. 19.00
Chouk Bwa Libète – Haiti
Ester Rada – Izrael

 

 

 

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *