„EVA” spektakl o Evie Cassidy

„EVA” spektakl o Evie Cassidy
Scena Kameralna Teatru Rampa,
Pierwszy spektakl w tym sezonie 17.10 (czwartek) godz. 19.30

Przedstawienie „EVA” w reż. Joanny Szczepkowskiej zabiera Widzów w świat piosenek amerykańskiej piosenkarki Evy Cassidy i opowiada jej niezwykłą historię… Opowieść snuta jest z perspektywy Gwiazdy muzyki (Joanna Szczepkowska.), wykreowanej przez PR-owców i producentów muzycznych, która niespodziewanie spotyka Evę Cassidy (Dorota Osińska) – osobę niezwykle utalentowaną a przy tym skromną, prawdziwą
i bezkompromisową w swoich ideałach.

fot. Materiały organizatora

Inspiracją do powstania tego muzycznego przedstawienia był nie tylko niezwykły głos i legenda jego bohaterki, ale również talent Doroty Osińskiej, często porównywanej do Evy Cassidy. Joanna Szczepkowska dostrzegła również podobieństwa charakterów, gustów artystycznych i brzmień głosów jakie łączą obie artystki.

W spektaklu znajduje się aż 14 utworów wykonanych w stylu, jaki nadała im Eva Cassidy m.in. Autumn Leaves, Songbird, FIVER, Over the Rainbow, Wonderful World, Fields of Gold… Wszystkie piosenki wykonywane są w języku angielskim.
Kierownikiem muzycznym przedstawienia jest Paweł Stankiewicz, który odpowiada również za aranżacje granych na żywo piosenek przez trio muzyczne.

Obsada:
Dorota Osińska – Eva, śpiew, gitara akustyczna, flet poprzeczny
Joanna Szczepkowska – Gwiazda
Paweł Stankiewicz – gitary, śpiew
Piotr Banaszek – instrumenty klawiszowe, mandolina, gitara elektryczna, śpiew
Piotr Maślanka – instrumenty perkusyjne, piano, gitara elektryczna, śpiew
Jan Janga Tomaszewski – Bruce Lundvall (głos z offu)

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *