Dzień Dziecka w Warszawie

Wielki Dzień Dziecka w Royal Wilanów
1 czerwca (sobota), godz. 11:00–16:00
ul. Kolegiacka 3
wstęp wolny

Piknik z okazji Dnia Dziecka w Royal Wilanów, podczas którego m.in. będzie można posłuchać i obejrzeć dzieciaki uczestniczące w zajęciach, posłuchać Wilanowskiej Orkiestry Dętej. Odbędzie się również spektakl dla dzieci pt. „Na ulicy Dobrej Wróżki”, zaprezentowane zostaną także sztuczki magiczne w wykonaniu magika Arkadiusza Cywińskiego. Będzie też okazja do kreatywnych zabaw na stoiskach CKW.

Organizator: Centrum Kultury Wilanów
Rodzaj wydarzenia: Koncert, Plener, Spektakl, Warsztat,
Kategoria: Muzyka, Sztuki wizualne, Teatr,
Wiek: 1-16

fot. Urząd Miasta Warszawa

Koncert dla dzieci: Wyprawa na Księżyc
1 czerwca (sobota), godz. 14:00–14:45
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
wstęp płatny, bilet: 30 zł

W lipcu będziemy świętować 50-lecie lądowania na Księżycu! Podczas muzyczno-astronomicznego spotkania w planetarium już dziś uczestnicy poznają tajniki tej pierwszej i jedynej dotąd załogowej wyprawy. Zobaczą, jak przygotowywali się astronauci, kto pierwszy postawił nogę na Srebrnym Globie i co tam zobaczył. Odwiedzą także księżyce innych planet. Wydarzeniu towarzyszyć będzie muzyka m.in. J.S. Bacha, W.A. Mozarta, Fr. Chopina, G. Verdiego i E. Morricone.

Organizator: Centrum Nauki Kopernik
Rodzaj wydarzenia: Koncert,
Kategoria: Muzyka, Nauka,
Wiek: 7-16

Dotknij sztuki
1 czerwca (sobota), godz. 12:00
ul. Jazdów 2
wstęp wolny

Wystawa sztuki współczesnej może być przestrzenią do eksperymentowania i zabawy. I to nie tylko dla artysty, ale także dla widzów. Na rozpoczynającej się 1 czerwca w U-jazdowskim wystawie „Dotknij sztuki” do dzieł sztuki można wejść, dotknąć obrazów z miękkiej gąbki albo zwyczajnie przesunąć je w inne miejsce. Artyści: Alicja Bielawska, Norbert Delman, Zuzanna Hertzberg, Bartosz Kokosiński, Agata Królak, Mateusz Kula, Robert Kuśmirowski, Ania Panek, Krzysztof Topolski, Justyna Wiśniowska.

Organizator: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Rodzaj wydarzenia: Wystawa,
Kategoria: Sztuki wizualne,
Wiek: 1-16

Strefa zmysłów w Muzeum Warszawskiej Pragi
1 czerwca (sobota), godz. 11:00–16:00
ul. Targowa 50/52
wstęp wolny

Z okazji Dnia Dziecka Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza dorosłych i dzieci do nieskrępowanej zabawy na podwórzu i tarasie przy ulicy Targowej 50/52. Swobodnemu i rodzinnemu spędzaniu czasu towarzyszyć będzie rozwój percepcji zmysłowej. W strefach sensorycznych będzie można przejść przez skomplikowany labirynt, poćwiczyć widzenie peryferyjne, namalować dłońmi rodzinne portrety, przygotować lalki z dostępnych w otoczeniu materiałów czy pobawić się w zapomniane już zabawy ruchowe. Odpoczywając na leżakach, muzealni goście będą mogli zapoznawać się ze zbiorem nagrań dokumentujących niezwykłe i zwykłe dźwięki praskie. Na gości czekać będą animacje z użyciem klocków oraz miejski ogródek. Nie zabraknie też okazji do skosztowania smaków miasta – rzemieślnicze lody, czy smaki wielokulturowej Pragi umilą czas zgłodniałym podczas zabawy sąsiadom.

Organizator: Muzeum Warszawskiej Pragi, oddział Muzeum Warszawy
Rodzaj wydarzenia: Wystawa, Plener, Warsztat,
Kategoria: Nauka, Sztuki wizualne,
Wiek: 1-16

Gra miejska “Co jest zabytkiem?”
1 czerwca (sobota), godz. 10:00–16:00
Rynek Starego Miasta 28-42
wstęp wolny

Gra odbywa się w przestrzeni staromiejskich murów. Twoim zadaniem będzie m.in. wykonanie dekoracyjnego sgraffita czy poprawne ułożenie puzzli, żeby dowiedzieć się, jak przed wojną wyglądał dany budynek. Wcielając się w rolę detektywa, zaopatrzony w kompas i lornetkę, rozszyfrujesz nazwy ulic i budowli znajdujących się na Starym Mieście. Gra dostępna także w angielskiej wersji językowej.

Organizator: Muzeum Warszawy
Rodzaj wydarzenia: Warsztat,
Kategoria: Sztuki wizualne, Historia,
Wiek: 7-16

Afryka i Australia – koncert dla najmłodszych
1 czerwca (sobota), godz. 10:00–10:40, 11:30–12:10, 13:00–13:40
ul. Grochowska 272
wstęp wolny

Artyści z zespołu „Wielbłądy” zapraszają najmłodszą publiczność w podróż do miejsc, gdzie urodziła się muzyka. Afrykańskie stroje i instrumenty – balafony, bębny, harfy ngoni stworzą opowieść o ludziach i zwierzętach zamieszkujących Czarny Kontynent. Dzięki niezwykłemu instrumentowi didgeridoo słuchacze odwiedzą też Australię i dowiedzą się, jaką rolę w historii muzyki odegrały termity.

Organizator: Orkiestra Sinfonia Varsovia
Rodzaj wydarzenia: Koncert,
Kategoria: Muzyka,
Wiek: 1-8

Zabawki Optyczne
1 czerwca (sobota), godz. 13:30–14:30 (wstęp wolny), 17:00–18:00 (wstęp wolny, obowiązuje rejestracja)
ul. Wałbrzyska 3/5
wstęp wolny

Jak z dwóch kartek i gumki recepturki zrobić ruchomy obraz? Ile czasu trzeba, aby stworzyć ruchomą książkę? Sprawdzimy to podczas warsztatów kreatywnych z robienia zabawek optycznych. Każdy uczestnik warsztatów własnoręcznie zrobi taumatrop, wymyśli swój flipbook, a może nawet stworzy film?…

Organizator: FINA – Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny
Rodzaj wydarzenia: Warsztat,
Kategoria: Sztuki wizualne,
Wiek: 6-10

X Dzień Dziecka w Żelazowej Woli “Rozśpiewany Park”
2 czerwca (niedziela), godz. 10:00–17:00
Żelazowa Wola 15
wstęp wolny

Tematem przewodnim jubileuszowej edycji edukacyjno-artystycznego wydarzenia dla rodzin pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy będą pieśni z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, a także rola śpiewu w twórczości fortepianowej Fryderyka Chopina. Koncerty edukacyjne i warsztaty śpiewu oraz towarzyszące im recitale chopinowskie, warsztaty plastyczne, muzyczno-teatralne i czytania literatury dziecięcej, w których udział zwieńczony jest nagrodami.

Organizator: Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli (Narodowy Instytut Fryderyka Chopina)
Rodzaj wydarzenia: Koncert, Plener, Spektakl, Warsztat,
Kategoria: Muzyka, Sztuki wizualne, Literatura,
Wiek: 1-12

Teatr lalek
2 czerwca (niedziela), godz. 12:30–14:00 (dzieci w wieku 4–6) oraz 15:00–16:30 (dzieci w wieku 7–10)
ul. Stanisława Małachowskiego 3

wstęp płatny; bilety: 18 zł (bilet rodzinny); zapisy: informacja@zacheta.art.pl

Na wystawie będzie można zobaczyć rożne rodzaje lalek teatralnych, projekty scenografii i postaci, a także posłuchać muzyki ze spektakli. Podczas warsztatów uczestnicy zobaczą, jak poszczególne lalki wprawić w ruch i spróbują stworzyć własne lalki z różnych przedmiotów. Na zakończenie odegrane zostaną krótkie scenki niczym w prawdziwym teatrze.

Organizator: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
Rodzaj wydarzenia: Warsztat,
Kategoria: Sztuki wizualne,
Wiek: 4-10

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *