Czerwiec w Domu Kultury Praga

1 czerwca, piątek, godz. 12:00-19:00 / róg ulic Kijowskiej i Markowskiej

Impreza plenerowa
DZIEŃ DZIECKA

Plener artystyczny z okazji Dnia Dziecka.
Od godz. 12:00 do 19:00 w programie m.in. koncerty i pokazy zespołów dziecięcych z praskich szkół, przedszkoli, instytucji kultury i klubów, konkursy z nagrodami, naukowe show, pokazy iluzjonisty, teatrzyk. Podczas finału wystąpi Jesika.
DK Praga będą reprezentować m.in. Wesołe Mazurki z Pragi z trio Wo Wa Kin, instruktorki z warsztatami plastycznymi (skrzydła motyli, zabawki do gier).

Organizator: Urząd Dzielnicy Praga-Północ, RMS Praga
Współorganizatorzy: DK Praga, Hulakula

róg ulic Kijowskiej i Markowskiej

wstęp wolny

 

2 i 9 czerwca, sobota, godz.10:00-13:00 / Muzeum Warszawskiej Pragi / DK Praga

Spacer z przewodnikiem/Komiksy /Warsztaty historyczne/Działania plastyczne
WSCHODNI ŚLAD. PRASKI PRZEWODNIK KOMIKSOWY

Pełen ciekawostek spacer po Pradze i międzykulturowe warsztaty, podczas których powstanie komiksowy przewodnik historyczny po dzielnicy, w szczególny sposób uwzględniający obecne w miejskiej przestrzeni „wschodnie ślady”.

Zajęcia przeznaczone są dla różnych grup wiekowych, w szczególności dzieci i młodzieży w wieku 9-15 lat i ich opiekunów. Warsztaty będą prowadzone w języku polskim i rosyjskim, mile widziane są osoby rosyjskojęzyczne.

Prowadzący: Daniel Chmielewski (autor komiksów), Anatol Karoń (przewodnik po Warszawie/ malarz i rzeźbiarz), Ewa Ziajkowska (kuratorka z Muzeum Warszawskiej Pragi).

2.06 – godz. 10:00 – spacer/start – Sobór metropolitalny Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny – katedra prawosławna, 11:00 – warsztaty komiksowe w Muzeum Warszawskiej Pragi (do godz. 13:00)

9.06 – godz. 10:00 – spacer/start – przed wybiegiem dla miśków warszawskiego ZOO, 11:00 – warsztaty komiksowe w Domu Kultury Praga (do godz. 13:00)

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy: dsw.rezerwacje@gmail.com
Partnerzy: Fundacja Zakochana Warszawa, Dzika Strona Wisły, Muzeum Warszawskiej Pragi

Projekt finansowany z Funduszu Animacji Kultury

 

 5 czerwca, wtorek, godz. 18:00 / DK Praga

Re-Operetka – koncert

PRZEBOJE MISTRZÓW W MISTRZOWSKIM WYKONANIU.
W programie koncertu największe przeboje operowe i operetkowe, przeplatane utworami na flet i fortepian.  W trakcie półtoragodzinnego koncertu  usłyszeć będzie można dzieła  S. Moniuszki, P. Czajkowskiego, V. Belliniego, A. Dworzaka, J. Benedicta, I. Dunajewskiego, P. Abrahama czy A. Piazzoli.

Wykonawcy:

Ryszard Morka – bas
Adam Sychowski – fortepian

Ewelina Kliczkowska – flet
Grażyna Mądroch – sopran koloraturowy, prowadzenie koncertu
wstęp: bezpłatne wejściówki
Projekt finansowany z Funduszu Animacji Kultury

 

 5-21 czerwca, 10:00-20:00 / Rodzinna Klubokawiarnia Praska

Wystawa

MIEĆ SKRZYDŁA

Wystawa prac artystów z niepełnosprawnościami: Agnieszki Miareczko, Magdy Dembińskiej, Darka Tulika i Mirka Serafina – uczestników pracowni ceramiki DK Praga, prowadzonej przez Beatę Popiel.

Wystawa ma filozoficzny wymiar. Przedstawia człowieka, jako jedyną „uskrzydloną” istotę,  cząstkę materii ziemskiej w Jej bezprecedensowym powołaniu do twórczych i poznawczych wymiarów bytu wykraczających poza zwykły ziemski egzystencjalizm. Wszystko inne, co ma piękne skrzydła, jak motyle, ptaki, czy przedmioty z przypiętymi skrzydłami nie mają mocy wzlotu.  Jest to świadectwem samych twórców dzieła,  stawiających ich po stronie wielkości człowieka.
Rodzinna Klubokawiarnia Praska ul. B. Sawinkowa 8 

wstęp wolny

 

 8 czerwca, piątek, godz. 18:00 / DK Praga

Spektakl
KOBIETA
Spektakl “Kobieta” to kolejna premiera Teatru Niepamięci, który tworzy amatorski zespół seniorek, działający od 2010 roku. Kanwą scenariuszy są wspomnienia i opowieści uczestniczek. Najnowszy spektakl mówi w pogodnej i dowcipnej formie o słabościach, ale i o sile kobiet. Spektakl powstał pod kierunkiem Sylwii Kalisz-Mróz
wstęp wolny

 

9 czerwca, sobota / DK Praga

SOBOTA W DOMU COOL…TURY

godz. 11:00-15:00

warsztaty krawieckie
SPÓDNICE Z KOŁA

Nauka podstaw krawiectwa dla osób początkujących czyli miło, łatwo i przyjemnie. Materiał po stronie uczestnika, dodatki i maszyny – na miejscu.

Prowadzenie: instruktorka z Warszawa Szyje.
Zapisy z wpłatą do 7 czerwca. Ilość osób ograniczona.

udział: 50 zł / os.

 godz. 12:00-13:00

pokaz naukowy

BIOLODZY NA JEDWABNYM SZLAKU
Jedwabny Szlak to historyczny szlak handlowy prowadzący z Europy do serca Azji. Podobną podróż odbyli kilkukrotnie pracownicy Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, aby prowadzić badania w Górach Pamiru. Pamir to niegościnne miejsce, w którym panują skrajne warunki – bardzo niskie opady i wysokie nasłonecznienie. Badania warszawskich biologów mają pomóc w odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób zmiany klimatu będą zmieniać wykształcone w Pamirze, unikalne ekosystemy. Wykład będzie doskonałą okazją, żeby zapoznać się z przyrodą Pamiru, pracą naukowców w tym trudnym terenie oraz życiem codziennym mieszkańców Azji Centralnej. Pokaz jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat oraz ich rodziców i opiekunów.
udział bezpłatny – zapisy online przez www.dkpraga.pl

 

 9 czerwca, sobota, godz. 12:00/ DK Praga

WARSZTATY KULINARNE

Przez żołądek do serca – Ukraina

Co znany nam dobrze barszcz ukraiński ma wspólnego z ukraińską kuchnią?
Jak się robi zrazy i sałatkę jarzynową? W czym jest podobna a czym różni się kuchnia polska od ukraińskiej? Tajemnice tej ostatniej odkryją dla was Larysa Vychivska i Natalia Balatska. Tradycyjnie dowiemy się czegoś więcej o naszym sąsiedzie z południowego wschodu, posłuchamy ukraińskiej
muzyki i ugotujemy razem kilka dań. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Rodowicz.

Warsztaty dla osób powyżej 10 roku  życia.

udział bezpłatny – zapisy: agnieszka@agnieszkarodowicz.com

Projekt finansowany z Funduszu Animacji Kultury

 

10 czerwca, niedziela, godz. 10:00-16:00/ Praski Ogródek Sąsiedzki

Konsultacje/ porady/warsztaty
O OGRODACH WŁASNYCH I TYCH WSPÓLNYCH

Punkt porad, konsultacji i warsztatów, nawiązujący do kategorii ogłoszonego przez Miasto Stołeczne Warszawa konkursu „Zielona Warszawa” oraz możliwości zazieleniania wspólnej przestrzeni. Doskonała okazja dla początkujących ogrodników, żeby w Punkcie Porad Ogrodniczych porozmawiać o sposobach, technikach ozdabiania roślinami naturalnymi budynków i terenów ogólnodostępnych. Głównym tematem poruszanym podczas PPO będą możliwości zazieleniania wspólnej przestrzeni. Prowadzący to specjalista z Technikum Ogrodniczego, pani Danuta Woluntarska oraz laureatka Konkursu “Warszawa w Kwiatach i zieleni”: Magdalena Wojciechowska.

Od godz. 10:00 do 16:00 będą na Was czekać z konkretną wiedzą i praktycznymi umiejętnościami. Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy
Partner: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

 Praski Ogródek Sąsiedzki, al. Solidarności 55
wstęp wolny

 

 12 czerwca, wtorek, godz. 16:30/ DK Praga

Teatrzyk dla dzieci

„TRZEJ MUSZKIETEROWIE  i TAJEMNICA KRÓLEWSKIEGO KLEJNOTU

Brawurowa historia czterech przyjaciół, pomagających królowej Francji rozwikłać intrygę dworską. Muszkieterowie z d’Artagnanem udaremniają złe zamiary żołnierzy kardynała. Siła przyjaźni i odwaga, a także umiejętności walki na szpady z pewnością wywołają wśród widowni wielkie emocje…
bilet – 5 zł

 

16 czerwca, sobota, godz. 10.00-13.00/ Tor Służewiec

pstryk – warsztaty fotograficzne

HISTORIA WIELU KOPYT – TOR SŁUŻEWIEC

Kolejna odsłona foto spacerów z Jarkiem Delugą-Górą. Tym razem fotogeniczne konie.

Tor Wyścigów Konnych Służewiec to miejsce wyjątkowe. Aby poczuć jego niezwykły klimat, trzeba… tam być!

Sugerujemy zarówno obiektywy standardowe jak i długie zoomy!

Zbiórka – przy kasie Toru Służewiec

Uwaga – w razie problemów z odnalezieniem się na miejscu, prosimy o kontakt z prowadzącym: 578 575 500

udział bezpłatny (uczestnicy warsztatów muszą kupić bilet wstępu na trybunę w cenie 5 zł)

 

17 czerwca, niedziela, 12:00/ DK Praga

Muzyczna Niedziela.

MUZYKA FILMOWA

Czy wyobrażacie sobie dobry film bez muzyki? Nawet w kinie niemym to muzyka grana przez taperów podkreślała treść emocjonalną obrazu. W czasie koncertu opowiemy o muzyce filmowej i będziemy mogli posłuchać utworów znanych z różnych filmów, m.in. Pięknej i bestii, w wykonaniu tria (obój, altówka, harfa).

  prowadzenie: Ewa Jurkiewicz

wstęp wolny

 

19 czerwca, wtorek, godz. 18:00/ DK Praga

Praskie Spotkania z Gwiazdą

KABARET PARANIENORMALNI

Panują nad polską sceną rozrywkową od  2004 r. Uznanie publiczności zdobyli m.in. postacią̨ szalonej i zwariowanej Mariolki, będącej parodią współczesnych nastolatek. Konsekwentnie nie uprawiają satyry politycznej oraz nie dotykają tematów religii. Czy na co dzień też są tak zabawni?
prowadzenie: Radosław Mróz – dziennikarz radiowy i telewizyjny
wstęp wolny

 

22 czerwca, piątek, godz. 18:00/ DK Praga

Spektakl
O MNIE I O TOBIE

O mnie i o tobie” to sztuka słodko-gorzka grupy Teatr Warszawa +50, w której tragizm miesza się z komizmem. To swego rodzaju manifest 11 kobiet, które podczas intensywnej pracy teatralnej pod opieką artystyczną twórców z TEATRU ME/ST, stworzyły ważny spektakl skierowany do osób ze swojego pokolenia.

Członkami grupy są osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia, które pragną rozwijać się przez udział w intensywnych warsztatach aktorskich, dramatopisarskich oraz muzycznych.

W trakcie kilkumiesięcznej pracy powstał spektakl teatralny, którego premiera ustalona jest na 10 czerwca.

Opiekunami artystycznymi działań Teatru Warszawa +50 są profesjonalni twórcy z TEATRU ME/ST: Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz.

Występują: Izabella Borowiec, Krystyna Gielecińska, Irena Kaczorowska,  Barbara Markowska, Izabella Pietura,  Jagoda Rewers, Wanda Seroczyńska, Małgorzata Siemiątkowska,  Alina Szpilewska, Jolanta Apolonia Świtała, Ewa Złotkiewicz

Spektakl powstał w ramach dwuletniego projektu współfinansowanego przez m.st. Warszawę w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

wstęp wolny
 

26 czerwca, wtorek, godz. 18:00-20:00/ DK Praga

Wieczorek taneczny

DJ PARTY DLA SENIORÓW
Kolejna odsłona zabawy tanecznej dla seniorów, podczas której w role DJ-ów wcielą się pracownicy DK Praga. Repertuar – taneczny i ambitny, pojawi się także możliwość puszczania utworów na życzenie.
Za konsolą: DJ KAMA i DJ TOMEK
wstęp: bezpłatne wejściówki

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *