Centrum Kreatywności Targowa – otwarte

Na warszawskiej Pradze powstało Centrum Kreatywności Targowa, które jest pierwszą z miejskich inwestycji dedykowanych sektorowi kreatywnemu. W sobotę, 1 października od godz. 12.00 zapraszamy mieszkańców i przedsiębiorców na dzień otwarty, czyli warsztaty, wystawy i targ kreatywnych.

Centrum Kreatywności mieści się przy ul. Targowej 56 w zrewitalizowanej kamienicy Mintera z 1867 roku, która znajduje się w samym centrum warszawskiej Pragi – w pobliżu stacji metra Dworzec Wileński, Muzeum Warszawskiej Pragi i Bazaru Różyckiego. – Centrum powstało przede wszystkim z myślą o młodych przedsiębiorcach sektora kreatywnego. Umiejscowienie go w samym sercu Pragi ma też niebagatelne znaczenie. Jestem pewna, że funkcja i lokalizacja przyczynią się do rozwoju gospodarczego tej części Warszawy – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.ewl_0697

Otwarte soboty – spotkania, wydarzenia, wystawy
W trzy kolejne soboty października (1, 8, 15) mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mieli okazję zobaczyć nie tylko zabytkową kamienicę, która odzyskała dawny blask, ale przede wszystkim poznać funkcjonalność nowego inkubatora dla kreatywnych start-upów. Będą to m.in. kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży, spacery z przewodnikiem po najbliższej okolicy, pokazy filmów, wystawy i dyskusje.
W sobotę, 1 października, już o godz. 12.00 zapraszamy na warsztaty POSADŹ Z NAMI DRZEWA, które poprowadzą artyści Wawa Design Festiwal, a o godz. 13.00 na warsztaty TWÓRZ Z LEKKOŚCIĄ. Galeria Uległa przygotowała Targi Kreatywnych.

Wstęp wolny.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *