100 lat polskiej piosenki rozrywkowej na stulecie odzyskania Niepodległości

W imieniu Zarządu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, Bemowskiego Centrum Kultury, Stowarzyszenia “WEST”, zespołu wokalno-aktorskiego “Sonanto” oraz wszystkich partnerów medialnych serdecznie zapraszamy na cykl letnich koncertów pt. “”. Pierwsze z wydarzeń odbędzie się w sali koncertowej Bemowskiego Centrum Kultury natomiast wszystkie kolejne – w Amfiteatrze im. Michaela Jacksona w Parku Górczewska. Początek każdego z wydarzeń o 19:00. Wstęp wolny.

Pierwszy koncert, który odbędzie się w dniu 15 lipca 2018 r. (czyli tuż po finale obecnego Mundialu), zostanie poświęcony szlagierom Dwudziestolecia Międzywojennego – zaprezentowane zostałyby utwory kojarzone z gwiazdami polskiej piosenki lat dwudziestych i trzydziestych – Hanką Ordonówną, Zulą Pogorzelską, Mirą Zimińską, Eugeniuszem Bodo, Aleksandrem Żabczyńskim czy Adolfem Dymszą.

Drugi koncert, który odbędzie się 29 lipca 2018 r., to popularne piosenki z lat 40. i 50. W związku z datą koncertu, bliską 74. rocznicy Powstania Warszawskiego – zespół w sposób szczególny zaakcentuje w nim piosenki poświęcone Warszawie. Na początku koncertu pojawią zatem doskonale znane “Zakazane Piosenki” czasu niemieckiej okupacji, a następnie pojawią się utwory nawiązujące do Powstania Warszawskiego. Kolejne utwory będą nawiązywać do powojennej Warszawy – tę część koncertu otworzy “Piosenka o mojej Warszawie” Mieczysława Fogga, następnie pojawią się taki utwory jak “Małe mieszkanko na Mariensztacie”, “Warszawa ja i Ty” czy “Na prawo most, na lewo most”. Zespół nawiąże także do twórczości takich artystów jak Sława Przybylska, Irena Santor, Kabaret Starszych Panów, Natasza Zylska, Maria Koterbska czy Władysław Szpilman.

Trzeci koncert, zaplanowany na 12 sierpnia 2018 r. to przeboje z lat 60. i 70. – bemowska publiczność usłyszy przeboje takich zespołów jak Czerwono-Czarni, Niebiesko-Czarni, Czerwone Gitary czy Skaldowie oraz takich wykonawców jak Karin Stanek, Katarzyna Sobczyk, Helena Majdaniec czy Piotr Szczepanik.

W czwartym, finałowym koncercie, pojawią się niezapomniane hity polskiej piosenki rozrywkowej z lat 80. i 90. i współczesności – takich zespołów jak Lombard, Perfect, Lady Pank, Bajm, Various Manx oraz takich artystów jak Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Grażyna Łobaszewska, Anna Maria Jopek czy Andrzej Zaucha.

Zespół wokalno-aktorski „Sonanto” powstał w Warszawie w 2012 r. – obecnie tworzy go kilkanaścioro wokalistów, śpiewających aktorów oraz instrumentalistów. Członkami naszego zespołu są absolwenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (obecnie Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego), Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Wokalno-Estradowego ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie czy Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej – wśród nich aktorzy teatrów muzycznych a także profesjonalni instrumentaliści.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *