ŻARCIK A PROPOS. Koncert Joanny Trzepiecińskiej

joanna trzepiecinska

 

23 stycznia w Teatrze Polskim odbędzie się premierowy koncert Joanny Trzepiecińskiej pt. Żarcik a Propos.

Joanna Trzepiecińska – aktorka filmowa i teatralna, od 2012 r. w zespole aktorskim Teatru Polskiego, swoją karierę rozpoczęła pod koniec lat osiemdziesiątych. Jest laureatką Złotej Kaczki, nagrody przyznawanej przez czytelników magazynu “Film”.

Podczas recitalu przez ponad godzinę bawi widzów pięknym głosem i grą aktorską. Wykonuje kilkanaście utworów, wśród których znajduj się piosenki autorstwa niezrównanego tandemu Przybora/Wasowski, piosenki do słów Marii Czubaszek, Anny Borowej, Bronisława Broka, Jacka Dehnela oraz ballady z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Nastrój recitalu rozpięty jest pomiędzy subtelnym, kabaretowym żartem a poruszającym liryzmem. Joanna Trzepiecińska, z właściwym sobie talentem interpretacji, pokazuje zaś jak… z wdziękiem bawić się dźwiękiem!

Na koncertach towarzyszą jej czołowi muzycy polskiej sceny jazzowej: Bogdan Hołownia (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas), Robert Murakowski (trąbka) co sprawia, że “Żarcik à propos” jest nie lada gratką zarówno dla miłośników teatru i filmu, jak i znakomitej muzyki.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *