Wystawa: Kudlicka / Gołkowska

Wystawa „Kudlicka/Gołkowska“ w Galerii Studio jest pierwszą kompleksową prezentacją prac Wandy Gołkowskiej i Marleny Kudlickiej w Warszawie. To spotkanie artystek, które nie miały okazji się poznać ani zaprezentować wspólnie swojej sztuki. Ich prace na wystawie prowadzą ze sobą rodzaj dyskusji a nawet gry, tak istotnej dla ich obu.

Wanda Gołkowska (1925 – 2013) była jedną z pierwszych studentek Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu; tworzyła i mieszkała w tym mieście. Po ukończeniu studiów zaczęła odchodzić od tradycyjnego malarstwa ku formom przestrzennym i sztuce pojęciowej, ale nie zerwała radykalnie z malarstwem i rysunkiem. Stały się one dla niej polem eksperymentu.

fot. Materiały organizatora

Marlena Kudlicka (ur. 1973) studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu u Jarosława Kozłowskiego. Związana jest z Berlinem. Jej działania są zakorzenione w sztuce konceptualnej. W serii nowych prac symbolicznie połączyła dwa poziomy galerii i skierowała naszą uwagę nie tylko na prace Gołkowskiej, ale na historyczne wnętrza Pałacu Kultury.

Kuratorka: Paulina Olszewska

W 2021 roku wystawa zostanie pokazana w Muzeum Współczesnym Wrocław.

Otwarcie: środa, 16 września 2020, 12:00 – 21:00
Czas trwania wystawy: 16 września – 15 listopada 2020
Galeria czynna jest od wtorku do niedzieli 12:00 – 19:00

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *