Wolski Teatr Letni – d:Amore

10 czerwca w godz. 18:00-19:30 w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego wystąpi Nicola Palladini z towarzyszeniem zespołu muzycznego.

AMORE to po włosku MIŁOŚĆ. To również synonim pasji i namiętności. Samo słowo MIŁOŚĆ jest tematem przewodnim większości znanych szerokiemu gronu odbiorcy utworów, które zapisały się w historii muzyki rozrywkowej włoskiej, francuskiej, czy anglosaskiej.Dlatego właśnie „d:Amore” to podróż muzyczna śladami miłości.

Spektakl muzyczny „d:Amore” w reżyserii Palladiniego to widowisko, które dowodzi, że o sztuce najlepiej mówi się sztuką. Nierozerwalną częścią składową przedstawienia są oczywiście wyjątkowe utwory powstałe właśnie w latach 60tych- Dalidy, Elvisa Presley’a, The Beatles, czy Roberty Flack.

Nicola Palladini słowami piosenek i przy akompaniamencie muzyki granej na żywo -czasem wzruszająco, czasem z przymrużeniem oka -stawia pytania o to, czym byłby świat gdyby nie miłość. Jednak w tym przypadku pytanie to nabiera zupełnie innego kontekstu. To rodzaj hołdu, lub chociaż ukłonu w stronę twórców i ich artyzmu.

„d:Amore” to spektakl nie tylko dla zakochanych, bo też nie jest to widowisko jedynie o miłości. To historia o wierze w siebie, w swoje marzenia, o chęci wydostania się z ciasnych reguł, w które wtłacza nas społeczeństwo, o potrzebie wolności i samorealizacji. Akcja rozgrywa się w latach 60 tych XX wieku, więc poruszana jest w nim nie tylko tematyka miłości ale i wojny w Wietnamie, wolności obyczajowej, rewolucji seksualnej a nawet strajków ’68. Tłem będą wideoprojekcje, które tak niesamowicie sprawdziły się przy poprzedniej produkcji Palladiniego, Ciao Ciao Bambina.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *