Wilki – Niebieska Trasa

Zespół Wilki wraca do korzeni! Zapraszamy na Niebieską Trasę podczas, której usłyszymy wszystkie utwory z pierwszej, debiutanckiej płyty zespołu! Już 25 stycznia w warszawskiej Progresji czeka na was piękna i sentymentalna podróż do początku lat 90-tych.

Zespół postanowił przypomnieć swoim słuchaczom nagrania z kultowej płyty „Wilki”, która odcisnęła trwałe piętno na polskiej muzyce rockowej i okazała się bestsellerem, sprzedając ponad 220 tysięcy egzemplarzy. Grupa podczas warszawskiego koncertu zagra wszystkie utwory z pierwszej płyty, w tym takie perełki jak „Son of The Blue Sky”, „Aborygen”, „Beniamin” czy „Eli Lama Sabachtani”. W drugiej części koncertu usłyszymy również kilka najważniejszych utworów z późniejszych etapów działalności zespołu.

fot. Materiały organizatora

Był rok 1992 i wszyscy w Polsce śpiewali piosenki z debiutanckiej płyty WILKI: „Son of The Blue Sky”, „Aborygen” lub „Eli Lama Sabachtani”. Album natychmiast okazał się bestsellerem i osiągnął status Platinum, a wideoclip „Son Of The Blue Sky” jako jeden z pierwszych polskich utworów znalazł się na antenie światowego MTV, był również najczęściej wybieranym przebojem roku przez różne rozgłośnie radiowe i czasopisma muzyczne. Odnosząc ogromny sukces, zespół wyruszył w trasę koncertową, która trwała prawie trzy lata bez przerwy. Do tych czasów właśnie powrócimy!

W 2018 roku zespół udał się w akustyczną trasę po największych miastach w Polsce, której towarzyszyła Symfonia Gdańskiej Orkiestry. Występami w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Szczecinie WILKI zabrały swoich fanów w atmosferyczną podróż, która zawsze kończyła się żwawymi bisami i owacjami na stojąco – był to jak na razie ostatni rozdział w karierze zespołu. W maju stado wilków powitało nowego basistę, Emanuela Gawlińskiego.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *