Wielkanoc przy dźwiękach muzyki Fryderyka Chopina

Święta Wielkiej Nocy to okres, kiedy można odetchnąć od codziennych obowiązków, zwolnić, spędzić więcej czasu z bliskimi. Wielkanoc sprzyja refleksji i odpoczynkowi. To dobra okazja, aby znaleźć moment także na przyjemność dla ducha. Artyści Time for Chopin zapraszają do wysłuchania koncertów zarówno w Wielkim Tygodniu, jak i w świąteczny poniedziałek.

Zgodnie ze złożoną obietnicą Time for Chopin to codzienne koncerty chopinowskie. Jedynie niedziela wielkanocna to jeden z nielicznych dni w kalendarzu, kiedy milknie fortepian w Starej Galerii ZPAF. Katarzyna Kraszewska, inicjatorka i koordynatorka Time for Chopin, wraz z zespołem dokłada starań, aby muzyka Chopina była dostępna dla warszawiaków każdego dnia. – Serdecznie zapraszamy na koncerty na godzinę 18.00. W piątek i sobotę będzie to chwila wytchnienia w ferworze przedświątecznych przygotowań, a w poniedziałek miły czas wieńczący Wielkanoc – dodaje Katarzyna Kraszewska.

W piątek, sobotę oraz poniedziałek o godzinie 18.00 będzie można wysłuchać recitali w wykonaniu Piotra Latoszyńskiego, wybitnego pianisty, laureata m.in. Ogólnopolskiego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie. Zagra on najpiękniejsze walce i mazurki Chopina, zabrzmią również dostojne Polonezy Es-dur i As-dur.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *