Wernisaż w Galerii Stalowa

Wystawa i aukcja prac PLENERIADOWYCH
Ekspozycja prac: 28 stycznia – 3 luty w godz. 12:00-19:00
Wernisaż wystawy: 3 luty, godz. 19.00
Aukcja młotkowa: 3 luty, godz. 19.30

Jedną z form działania Galerii STALOWEJ, ważną niemal tak samo, jak przygotowywanie wystaw i wydawanie katalogów, jest organizacja krajowych i zagranicznych plenerów malarskich.

Plenery organizuje wiele galerii i instytucji artystycznych, jednak tylko STALOWA zaprasza na PLENERIADY. To oryginalna, autorska idea właściciela STALOWEJ Krzysztofa Fabijańskiego, który postanowił zapraszać do Kazimierza nad Wisłą wybitnych profesorów i ich studentów z najważniejszych polskich uczelni artystycznych. W trakcie tych spotkań młodzi twórcy całymi dniami pracują, a wieczorami biorą udział w serii wykładów prowadzonych przez profesorów i asystentów. Gościem specjalnym tej edycji PLENRIADY był prof. Franciszek Maśluszczak. Poza tym organizator wprowadził elementy współzawodnictwa, dzięki którym studenci każdej uczelni rywalizują ze sobą indywidualnie, a także o tytuł najlepszej ASP, oczywiście w ramach PLENERIAD.

W ciągu trzech lat odbyło się pięć spotkań tego typu. Wiosną 2015 starły się ze sobą na V PLENERIADZIE: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie pod opieką prof. Adama Brinckena i dr Edyty Sobieraj, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu pod wodzą prof. Mariana Waldemara Kuczmy i dr. Bartosza Radziszewski ego oraz Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie z prof. Walentym Wróblewskim oraz dr. Kamilem Siczkiem.

Przez 11 dni w Domu Pracy Twórczej KUL przy ulicy Puławskiej 94 w Kazimierzu studenci mogli pod okiem swoich profesorów i asystentów nie tylko tworzyć obrazy, ale również zwiedzić okolicę, odwiedzić lubelskie galerie sztuki i dobrze się poznać. Po zakończeniu V PLENERIADY w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki odbyła się wystawa poplenerowa, natomiast całorocznym podsumowaniem tych działań jest ekspozycja w Galerii STALOWA.

Zapraszamy do jej obejrzenia w siedzibie Galerii STALOWA w dniach 28 stycznia – 3 lutego.

Uroczysty finisaż nastąpi 3 lutego 2016 r. o godzinie 19.00.

A już o godz. 19.30 odbędzie się młotkowa Aukcja Popleneriadowa. Serdecznie zapraszamy do siedziby Galerii STALOWA w Warszawie przy ul. Stalowej 26.

20160118_aukcja_popleneriadowa_ramka

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *