4. edycja akcji Żonkile ruszyła

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza wolontariuszy i szkoły do udziału w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, która przypada 19 kwietnia (wtorek). Upamiętni ona 73. rocznicę powstania w getcie warszawskim.

 
W ubiegłym roku do akcji „Żonkile” przyłączyło się ponad 800 osób w różnym wieku, z różnych środowisk i o różnych zainteresowaniach. 19 kwietnia 2015 roku wolontariusze rozdali aż 50 tysięcy symbolicznych papierowych kwiatów. Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci dzięki Markowi Edelmanowi, który co roku w rocznicę powstania składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet tych żółtych kwiatów. Organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN akcja ma na celu propagowanie tego symbolu oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania.

 
Kto może zostać wolontariuszem?
Poszukiwane są osoby, które ukończyły 14. rok życia, są zaangażowane, dobrze zorganizowane, odpowiedzialne, kreatywne, posiadają takie cechy, jak umiejętności komunikacyjne i pracy w grupie, są zainteresowane zagadnieniami dotyczącymi historii najnowszej (nie jest to warunek konieczny), znają język angielski lub inny język obcy (jest to dodatkowy atut).
Osoby, które wezmą udział w tegorocznej edycji, będą miały okazję zwiedzić wystawę stałą Muzeum POLIN, uczestniczyć w warsztatach komunikacyjnych i spotkaniach ze świadkami historii, a także poznać historię warszawskiego getta. Każdy otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wolontariacie.
Chętni muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.polin.pl/wolontariat i przesłać wraz ze zdjęciem do 29 lutego na adres mailowy wolontariusz@polin.pl, wpisując w tytule „Żonkile”.

akcja-zonkile-fot.-polin.pl_-780x520

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *