Vivica Genaux & MACV w ramach 30. Festiwalu Mozartowskiego

Od czasu profesjonalnego debiutu Vivici Genaux w roli Isabelli we Włoszce w Algierze Rossiniego, publiczność i krytycy na całym świecie zachwycają się jej dynamicznym głosem i inteligentnym kunsztem mezzosopranistki. Jej uznana pozycja przeniosła Vivicę z rodzinnej Alaski do najbardziej prestiżowych teatrów i sal koncertowych na świecie, w tym nowojorskiej Metropolitan Opera, londyńskiego Barbakanu, praskiego Rudolfinum oraz Wiener Staatsoper.

Wśród ostatnich wystąpień Vivici zasługujących na szczególne uznanie należy wymienić jej udział w Il Divino Sassone Concert podczas Bayreuth Baroque Opera Festival; premierę jej solowego projektu Vivica & Viardot oraz udział w Gender Stories z kontratenorem Lawrence Zazzo; a także jej debiuty w tytułowej roli w Irenie Hassa oraz jako Trasimede w Merope Riccardo Broschiego.

Vivica aktywnie działa na rzecz popularyzacji muzyki Hassa, a jej wysiłki zostały docenione przez Johanna Adolfa Hasse-Stiftunga przyznając jej nagrodę Hasse-Preis 2019. Dowodem jej zaangażowania w dzielenie się swoją wiedzą i miłością do głosu jest utworzona przez nią Akademia V / Vox oraz prowadzone zajęcia dydaktyczne cieszące się dużym uznaniem. Vivica nadal poszerza swoją dyskografię o kolejne cenione nagrania. W 2021 roku planuje wystąpić w Hiszpanii, Francji, Szwajcarii, na Litwie, w Polsce i Chinach. Wśród planów artystki jest ponadto tytułowa rola w operze pasticcio Vivaldiego Argippo i premierowe wykonanie dwóch nowych koncertów, Capriccio: temi e variazioni i The Court of Dresden.

fot. Materiały organizatora

Soliści:
Vivica Genaux – mezzosopran
Muzycy Zespołu Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense
Prowadzenie: Radosław Kamieniarz

Program koncertu:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)Symfonia A-dur KV114 cz. IV Allegro molto

Johann Adolph Hasse (1699-1783)Come nave in mezzo all’onde z opery Viriate

Wolfgang Amadeus MozartSymfonia A-dur KV114 cz.I. Allegro moderato

Johann Adolph HasseFra quest’ombre z opery Solimano

Wolfgang Amadeus MozartSymfonia G-dur KV110 cz. II. Andante

Johann Adolph HasseDi quell’acciaro il lampo z opery Solimano

Wolfgang Amadeus MozartSymfonia F-dur KV112 cz. I. Allegro

Johann Adolph HassePer questo dolce amplesso z opery ArtaserseLieto gioisci, o core,… Nocchier che teme assorto z opery Cajo Fabrizio

Koncert odbędzie się 19 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *