„Tryptyk” – koncert etno-folkowy,

tryptyk_jpg

2 maja (poniedziałek) od godz. 19.00 w PROMie Kultury Saska Kępa odbędzie się „Tryptyk” – koncert etno-folkowy.

Zespół: Mirosława Zaziąbło-Hubiak – wokal, Wojtek Golec – akordeon, Wojciech Zaziąbło – skrzypce, Marcin Żupański – klarnet basowy.
„Tryptyk” to grupa, która powstała z inicjatywy Mirosławy Zaziąbło – Hubiak. Zespół wykonuje muzykę ethno- folkową, a inspiracje czerpie z melodii łuku karpackiego oraz tworzy własne kompozycje. Tryptyk jest laureatem II nagrody Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Grupa brała udział w Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” oraz w Międzynarodowym Festiwalu „Mikołajki Folkowe” w Lublinie.

Mirosława Zaziąbło-Hubiak wychowywała się w środowisku „folklorystycznym”. Od najmłodszych lat interesowała się muzyką góralską, słowacką, romską oraz łemkowską. Tańczyła w zespołach ludowych takich jak Zespół „Pieniny”, „Śwarni”. Absolwentka szkoły wokalno-aktorskiej w Katowicach. Jako śpiewaczka brała udział w konkursach muzyki ludowej m.in. w Bukowinie Tatrzańskiej: Sabałowe Bajania, Karnawał Góralski gdzie zdobywała czołowe nagrody.

Wojciech Zaziąbło od najmłodszych lat związany z muzyką ludową oraz folkową, laureat wielu konkursów m.in Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej. Grał oraz tańczył w Zespole Pieniny, Śwarni oraz wspierał grając wiele różnych zespołów. Wojciech został wyróżniony jako skrzypek na Turnieju Muzyków Prawdziwych.

Bilety w cenie 10 zł.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *