The Warsaw Dixielanders

The Warsaw Dixielanders powstał w roku 2007 z inicjatywy Mariusza Wnuka – puzonisty – i grupy warszawskich jazzmenów, wywodzących się z wielu byłych i obecnych zespołów (Vistula River Brass Band, Asocjacja Hagaw, Blues Fellows Dixieland Group, Gold Washboard i innych).
Zespół wystąpił na Festiwalu im. L. Armstronga w Augustowie, odbył trasy koncertowe na Mazurach oraz w wielu miejscach, gdzie grywa się jazz.

Od roku 2011 zespół w składzie: Jerzy Kuszakiewicz, Mariusz Wnuk, Michał Pijewski, Jerzy Więckowski, Ireneusz Kozłowski, Marek Słomiński daje koncerty w klubach i innych miejscach predysponowanych do takiej muzyki.
Na repertuar zespołu składają się znane standardy jazzowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed- i powojennego.
Zespół nagrał płytę, która jest próbą przybliżenia szerokiej publiczności gatunku jazzu, jakim jest „stary dobry jazz” (dixieland).

Koncert odbędzie się 28 grudnia o godz. 17.00 w Domu Kultury Śródmieście.

The Warsaw Dixielanders

koncert jazzu tradycyjnego
wyst.: Robert Kuduk (kontrabas), Mariusz Wnuk (puzon), Marek „Słoma” Słomiński (banjo), Jerzy „Kusy” Kuszakiewicz (trąbka, wokal), Jerzy Więckowski (perkusja), Michał Pijewski (klarnet, wokal)

bilety: 10 PLN

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *