#TEATRŻYDOWSKIWDOMU – inauguracja repertuaru on-line

Już jest repertuar warszawskiego Teatru Żydowskiego on-line na pierwszy tydzień. Wszystkie wydarzenia będzie można obejrzeć na kanale YouTube teatru. Działalność #TeatrZydowskiWDomu inauguruje list Gołdy Tencer.

List Gołdy Tencer do Widzów

„Drodzy Państwo, Drodzy Przyjaciele Teatru, Teatr Żydowski zawsze odpowiadał na niecodzienne sytuacje i kryzysy. Kiedy trzy lata temu została zburzona siedziba teatru przy placu Grzybowskim, wspólnie z aktorami, pracownikami technicznymi i administracją postanowiliśmy, że nie poddajemy się, gramy dalej. Będąc teatrem bez siedziby gramy w kilku lokalizacjach Warszawy. Kiedy ogłoszono zamknięcie instytucji kultury w związku z epidemią koronawirusa, natychmiast odpowiedzieliśmy zapowiedzią zbudowania wirtualnego repertuaru. Teatr nie istnieje bez widza.

W tym roku Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich obchodzi swoje 70-lecie. Tuż przed premierą musieliśmy odwołać spektakl „Mykwa” izraelskiej autorki Hadar Galron w reż. Karoliny Kirsz, który miał inaugurować nasz Jubileusz. Nie poddajemy się. Wierzymy, że już niedługo będziemy mogli spotkać się z Państwem na żywo. Zanim to jednak nastąpi zapraszamy do wirtualnego spotkania. Nasz repertuar online otwiera ważny dla nas spektakl „Dybuk” wg An-skiego w reż. Mai Kleczewskiej
i w dramaturgii Łukasza Chotkowskiego.

fot. Materiały organizatora

Kiedy obejmując dyrekcję Teatru Żydowskiego zaprosiłam Maję Kleczewską do współpracy, powiedziałam, że chcę przewietrzyć teatr, ale bez przeciągu. Przez pięć lat mojej dyrekcji zrealizowałam blisko 40 premier. Maja Kleczewska zrobiła w Teatrze Żydowskim jeszcze trzy spektakle. Rozmawiamy o następnym. Tak się składa, że rok 2020 to również 100. rocznica światowej prapremiery „Dybuka” An-skiego, która miała miejsce w Warszawie w Teatrze Elizeum. Prezentacją rejestracji spektaklu Mai Kleczewskiej inaugurujemy 100-lecie „Dybuka”, a także 70-lecie istnienia Teatru Żydowskiego.

fot. Materiały organizatora

Korzystając z tej okazji pragnę serdecznie podziękować Aktorom, Realizatorom, Ekipie Technicznej, Administracji Teatru Żydowskiego. Dziękuje Dawidowi Szurmiejowi za pomysł kompleksowego wirtualnego repertuaru w czasie kryzysu. Życzę Państwu dobrych wrażeń, będzie nam miło gościć w Państwa domach” – napisała Gołda Tencer, dyrektor Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich. Centrum Kultury Jidysz.

Repertuar #Teatr ŻydowskiwDomu na nadchodzący tydzień 24-27 marca 2020

Swoją działalność #Teatr ŻydowskiwDomu zaczyna spektaklem Mai Kleczewskiej i Łukasza Chotkowskiego „Dybuk” – pokaz odbędzie się 24 marca o godz. 19 na kanale YouTube Teatru Żydowskiego.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *