Teatr Kwadrat żegna „Przyjazne dusze”

Legendarny spektakl w znakomitej obsadzie będzie można obejrzeć po raz ostatni na deskach Teatru Kwadrat 3 i 4 lipca o godz. 19.00. Dodatkowo spektakl 4 lipca zostanie wyemitowany na żywo w sieci. To idealna opcja na spędzenie wieczoru dla tych, którzy pokochali „teatr bez wychodzenia z domu”.

„Przyjazne dusze” Pam Valentine to opowiedziana z humorem i pełna ciepła historia dwójki młodych małżonków, którzy rozpoczynają wspólne życie w urokliwym domu pod Londynem. Simon – początkujący pisarz powieści kryminalnych, Mary – ciepła, dobra i kochająca dziewczyna, całkowicie oddana pasji męża. Nie wiedzą, że ich nowe rodzinne gniazdko kryje w sobie pewną tajemnicę. Cały czas bowiem dom zamieszkują tragicznie zmarli poprzedni właściciele. To opowieść o marzeniach i przemijaniu, gdzie entuzjastyczna, młodzieńcza i wręcz naiwna miłość poddana zostaje konfrontacji z dojrzałym i doświadczonym, choć bynajmniej nie wyblakłym uczuciem.

fot. Materiały organizatora

W obsadzie: Lucyna Malec, Ewa Wencel, Ilona Chojnowska/ Katarzyna Glinka, Grzegorz Wons, Andrzej Nejman/ Paweł Małaszyński, Marek Siudym/ Andrzej Grabarczyk, Paweł Wawrzecki/ Maciej Kujawski.

Sztuka gości na deskach Teatru Kwadrat od 2008 roku, w tym czasie została zagrana ponad 300 razy. Przez wiele lat w rolę Anioła Stróża w „Przyjaznych duszach” wcielali się  Jan Kobuszewski oraz Wojciech Pokora, uznawani dziś za legendy polskiego aktorstwa. W listopadzie 2019 roku, w roli Marka Webstera, zadebiutował Paweł Wawrzecki, którego będzie można zobaczyć w obu lipcowych przedstawieniach. Spektakl 4 lipca będzie także Jubileuszem 45-lecia pracy artystycznej tego znakomitego aktora.

Przyjazne dusze” pożegnanie tytułu
Teatr Kwadrat im. E. Dziewońskiego, ul. Marszałkowska 138, Warszawa oraz streaming online
3.07 i 4.07, godz. 19.00
Bilety: bilety.teatrkwadrat.pl (spektakl stacjonarny) | teatrkwadratonline.pl (streaming)

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *