Na stulecie darmowe zwiedzanie

W Łazienkach Królewskich od 3 do 30 listopada 2018 r. zwiedzać można będzie bezpłatnie Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów (wtorek-niedziela, godz. 10.00-18.00), Starą Oranżerię z Teatrem Królewskim i Królewską Galerią Rzeźby (wtorek-niedziela, godz. 10.00-16.00) oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa (wtorek-niedziela, godz. 10.00-16.00), gdzie – oprócz ekspozycji stałych, takich jak: polski salon myśliwski z XIX-XX w., zwierzęta leśne, ptaki i trofea egzotyczne – zobaczymy wystawę czasową „Był taki szpital. Dzieje Szpitala Ujazdowskiego w latach 1918-1945”. Darmowe wejściówki należy odbierać bezpośrednio w obiektach lub w muzealnych kasach.

Głównym wydarzeniem „Darmowego listopada” w Łazienkach Królewskich będzie wystawa czasowa „Blask orderów w 100-lecie odzyskania niepodległości”, poświęcona historii polskich orderów i odznaczeń, którą oglądać można będzie od 9 listopada 2018 r. w godz. 10.00-18.00 w Pałacu na Wyspie, Pałacu Myślewickim i Podchorążówce.
W Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zwiedzanie w listopadzie nadal będzie płatne, niemniej placówka przygotowała dla gości indywidualnych weekend darmowych atrakcji edukacyjnych – zapraszamy do udziału w bogatym programie edukacyjnym w dniach 10 i 11 listopada 2018 r.

W Zamku Królewskim podczas akcji dostępne będą wnętrza i ekspozycje: – Apartamenty Wielki i Królewski
– Galeria Lanckorońskich (m.in. obrazy Rembrandta – Uczony przy pulpicie i Dziewczyna w ramie obrazu)
– Galeria Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej
– wystawa multimedialna Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie
– Apartament Księcia Józefa Poniatowskiego oraz Kolekcja kobierców wschodnich w pałacu Pod Blachą (bezpłatne wejściówki dostępne na miejscu w Sieni)
– Arkady Kubickiego
Po bezpłatne wejściówki zapraszamy do kasy Zamku (wejście Bramą Zegarową). Obowiązuje limit wejść na konkretną godzinę (możliwość skorzystania z usług przewodnickich). Podczas akcji nie można rezerwować zwiedzania.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *