Spektakl „Zaklęte rewiry” powraca do Teatru WARSawy

Do Teatru WARSawy powrócił kultowy spektakl. „Zaklęte rewiry” to widowiskowa inscenizacja według kultowej powieści Henryka Worcella. 

Wieloznaczny tekst Henryka Worcella, nigdy dotąd niewystawiany na scenie, stwarza niezwykłe możliwości nowoczesnej inscenizacji, mieszczącej w sobie nowatorską formę na pograniczu teatru i performance’u, z tradycyjnym tekstem o realistycznej fabule i błyskotliwych, dynamicznych dialogach.

fot. Materiały organizatora

Widzowie zostają zaproszeni do stolików restauracji hotelu Pacyfik, gdzie staną się obserwatorami i uczestnikami wyścigu szczurów. Wszystko zaczyna się, gdy do pracy zostaje przyjęty “nowy” – Romek Boryczko (Mateusz Banasiuk, nagrodzony za tę rolę Feliksem Warszawskim w 2012 roku). Od zwykłego zmywacza pnie się w hierarchii i zaczyna uczestniczyć w bezpardonowej rywalizacji kelnerów o wpływy w poszczególnych rewirach restauracji. Mimo to na scenie panuje przedwojenna, baśniowa, sielska atmosfera, a widzowie wciągani są do akcji.

Obsada:
Agata Piotrowska – Mastalerz / Agnieszka Michalska, Mariusz Drężek, Bartosz Adamczyk, Maciej Skuratowicz, Jerzy Połoński, Andrzej Makowiecki, Mateusz Banasiuk, Marek Kossakowski / Jakub Snochowski, Sebastian Cybulski, Mateusz Znaniecki

„Zaklęte rewiry”
24 i 25 maja, godz. 21.00
15 i 16 czerwca, godz. 20.00
30 i 31 sierpnia, godz. 20.00

Teatr WARSawy (Rynek Nowego Miasta 5/7)

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *