Spektakl muzyczny “PŁYŃ”

Spektakl z muzyką na żywo, artyści wizualni, aktorzy i muzycy na jednej scenie, trzech reżyserów i totalna wolność artystyczna. Projekt „PŁYŃ” Romy Gąsiorowskiej i Piotra Roguckiego już 26.02 i 27.02 w Klubie Stodoła. 

„PŁYŃ” to spektakl muzyczny, w którym na jednej scenie spotkają się: Tomasz Schuchardt, Piotr Rogucki, Matylda Damięcka, Irena Melcer i Agata Kulesza. Projekt powstał na podstawie tekstu i muzyki z albumu “J.P. Śliwa” Piotra Roguckiego, w którym aktorzy śpiewają na żywo utwory z płyty i opowiadają – za pomocą swoich postaci – o miłości, tęsknotach, niespełnieniu.

fot. Rafał Kudyba

Główny bohater, Śliwa (w tej roli Tomek Schuchardt) jest niespełnionym artystą, pracującym na emigracji jako hydraulik. Jego frustracja urasta w nim na tyle, że staje się niebezpieczna dla niego i innych. „PŁYŃ” to otwarta forma i wybuchowa mieszanka temperamentów, osobowości i form artystycznych, w której spotkali się artyści z różnych dziedzin sztuki. Twórcy biorący udział w projekcie przez cały czas mają nieograniczoną swobodę wyrazu – wszyscy są jego pełnoprawnymi współtwórcami.

– W spektaklu wykorzystujemy video jako scenografię, co dostarcza dodatkowej wartości naszej opowieści. Dzisiejszy świat jest przesiąknięty tą formą. Muzyka na żywo w wykonaniu zespołu natomiast dodaje profesjonalnej koncertowej warstwy. To wydarzenie dla koneserów muzyki oraz dla lubiących teatr otwartych głów – zdradza reżyserka „PŁYŃ”, Roma Gąsiorowska.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *