Smoszewski Festiwal Kultury – lipiec 2016

Twórczość artystów z Mazowsza, Sasha Boole z Ukrainy i zespół Koledzy – lipiec w Smoszewie.

Podczas lipcowej edycji Smoszewskiego Festiwalu Kultury 9 lipca 2016 będzie okazja w jednym miejscu zobaczyć prace artystów z Mazowsza – obrazy, rzeźby, szkice, ceramiki i inne. Festiwal uświetnią także dwa koncerty. Wystąpi Sasha Boole z Ukrainy oraz zespół Koledzy.

Twórcy z Mazowsza to grupa przedstawicieli różnych dziedzin sztuki, którzy podczas Festiwalu zaprezentują swoje prace. Będą to Ewa Panasiuk – malarstwo, Adam Kalicy–portret, rysunek, malarstwo, Aleksandra Krzemianowska – Grądkowska – malarstwo, Magda Schreiber – rzeźba, ceramika, Jacek Kaczmarek – fotografia, Sławomir Ibek – rzeźba, sztuka użytkowa. To niepowtarzalna okazja do przyjrzenia się twórczości tych artystów w jednym miejscu, którzy na co dzień pracują w różnych częściach województwa mazowieckiego.

Festiwal uświetnią także dwa koncerty

Na początku wystąpiSasha Boole. Jeden z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Sasha zagra utwory folkowe – związane z whisky, ciekawymi i budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podróżą. Artysta gra na kilku instrumentach (m. in. gitarze, banjo i harfie). Jego muzyka wypływa z amerykańskiego folku. To pierwotne, nieco brudne brzmienie.

W drugiej części Festiwalu będzie okazja usłyszeć dwa znakomite głosy, dwie perfekcyjne gitary czyli Zespół KOLEDZY – Tomek Różycki i Brunon Niewiński. UsłyszymyutworyStinga, 5 Niizy, Simon&Garfunkel, U2, Limp Bizkit, Bee Gees, The Beatles, The Rolling Stones, Norah Jones iwieluinnych.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Kultura Dostępna

Serdecznie zapraszamy – 9 lipca, godz. 18. Wstęp wolny!

WSTĘP WOLNY!
Więcej na: https://www.facebook.com/events/1022745564505822/

Smoszewski Festiwal Kultury to cykl wydarzeń o charakterze artystycznym. W każdy drugi weekend kolejnego miesiąca w Smoszewie, wiosce na wysokości Modlina, odbywają się prezentacje dokonań wybitnych twórców w różnych dziedzinach sztuki. Smoszewo to nowy adres na kulturalnej mapie Polski. https://www.facebook.com/SmoszewskiFestiwalKultury/

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *