„Ślub doskonały” online w Sylwestra w Teatrze Kwadrat

Zapraszamy do spędzenia Sylwestra z Teatrem Kwadrat. Specjalnie na zakończenie roku teatr przygotował iście szampańską propozycję, światowej sławy farsę Robina Hawdona „Ślub doskonały” z Pawłem Małaszyńskim, Andrzejem Nejmanem, Martą Żmudą Trzebiatowską i Katarzyną Glinką. Tej obsady nie zobaczycie już na deskach Kwadratu!

fot. Materiały organizatora

Spektakl online będzie dostępny na platformie VOD w Sylwestra od godz. 20.00. Bilety na www.teatrkwadratonline.pl. Przedstawienie zostało zarejestrowane w Teatrze Kwadrat 22 grudnia 2018 roku. Za zgodą autora udostępniamy je Państwu na platformie VOD, wyłącznie w sylwestrowy wieczór. Nagranie zawiera materiał bonusowy w postaci pożegnania z tytułem w wykonaniu aktorów grających w przedstawieniu.

fot. Materiały organizatora

Jesteś panem młodym w dniu swojego ślubu. Budzisz się rano, właściwie w południe, w pokoju hotelowym, z piękną, nagą nieznajomą u boku. Niestety, wśród zapamiętanych atrakcji wczorajszego kawalerskiego wieczoru, obraz tej ślicznotki nie występuje. A głos twojej przyszłej żony już słychać w hotelowym korytarzu… Wystarczy wyobrazić sobie taką sytuację, by w lot zrozumieć, że życie naszego bohatera już nigdy nie wróci na dotychczasowe tory.

Każdemu z nas zapewne typowa ślubna przesada wydaje się ze wszech miar żenująca, nic dziwnego zatem, że gdy w taką scenerię wprowadzić absurdalny wątek narzeczonego, przyłapanego na zdradzie w noc przedślubną – mieszanka taka musi prowadzić do wybuchów nieposkromionego śmiechu, a momentami także wzruszeń. Sztuka umiejętnie łączy w sobie romantyzm przedstawienia „Kiedy Harry poznał Sally” z absurdalnym dowcipem i matematyczną precyzją najlepszych światowych fars. Zamierzony przez autorów barokowy weselny kicz to doskonała oprawa dla lokomotywy nieprawdopodobnych zdarzeń, możliwych jedynie w najlepszych farsach – ukochanym gatunku Brytyjczyków.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *