Rozśpiewany Amfiteatr – cykl koncertów w Amfiteatrze im. M. Jacksona w Parku Górczewska

Pierwszy koncert, zaplanowany na niedzielę 23 czerwca 2019 r. (początek o godz. 15:00), byłby propozycją dla najmłodszych widzów. W programie “Raz, dwa, trzy – śpiewasz Ty!” zaprezentowane zostaną największe polskie przeboje piosenki dziecięcej, z repertuaru m.in. Majki Jeżowskiej, Jerzego Wasowskiego, Natalii Kukulskiej, Zbigniewa Wodeckiego, zespołu „Fasolki” czy musicalu „Akademia Pana Kleksa”.

Drugi koncert, zaplanowany miesiąc później – w niedzielę, 21 lipca 2019 r. (początek o godz. 15:00), to propozycja dla nieco starszych dzieci – Bajkowy koncert dla Małych i Dużych. Znajdą się w nim dziecięce przeboje filmowe ostatnich kilku dekad – przede wszystkim doskonale znane zarówno dzieciom jak i starszej części publiczności
piosenki z filmów Walta Disneya – takich jak „Mała Syrenka”, „Pocahontas”, „Dzwonnik z Notre Dame” czy „Król Lew”. Pojawią się także bardzo znane utwory z ostatnich filmów amerykańskiej wytwórni – „Krainy Lodu”, „Zaplątanych” czy „Vaiany”.

Trzecia z propozycji, koncert zaplanowany na niedzielę 28 lipca 2019 r. (początek o godz. 19:00) to najbardziej znane szlagiery warszawskie. Chcielibyśmy tym samym nawiązać do bliskiej temu terminowi 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Program wydarzenia będzie pełną humoru, wspomnień i anegdot muzyczną podróżą po Stolicy kilku dekad – od Dwudziestolecia Międzywojennego przez czas drugiej wojny światowej aż po lata powojenne. Przypomniany zostaną klimat i humor starej Warszawy, legendarne „Zakazane piosenki” a także największe warszawskie przeboje z lat 50. i 60.

Ostatni, finałowy koncert, zaplanowany na niedzielę 4 sierpnia 2019 r. (początek o godz. 19:00), będzie muzycznym wspomnieniem całego poprzedniego cyklu w Amfiteatrze, zorganizowanego w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, który spotkał się z doskonałym odbiorem bemowskiej publiczności. W jego programie, zatytułowanym “Największe przeboje polskiej piosenki”, znajdą się najważniejsze przeboje z czterech koncertów prezentowanych w 2018 r. – czyli “Szlagierów Dwudziestolecia Międzywojennego”, “Popularnych piosenek z lat 40. i 50.”, “Zwariowanych przebojów lat 60. i 70.” oraz “Niezapomnianych hitów lat 80., 90. i współczesności”.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *