Rozmowy między pokoleniami. Krystyna Janda i Roma Gąsiorowska

22 października w godz.  18:00 – 20:00 w Empiku Junior odbędzie się spotkanie z Krystyną Jandą i Romą Gąsiorowską.

Z okazji 70. urodzin Empiku przygotowaliśmy cykl rozmów z udziałem artystów i artystek reprezentujących różne pokolenia. Poprowadzi je dziennikarka Radia Zet – Justyna Dżbik-Kluge. Podczas pierwszego spotkania poznamy dwie wybitne aktorki, obie niezwykle aktywne zawodowo, zaangażowane w propagowanie kultury i promocję Teatru – Krystynę Jandę oraz Romę Gąsiorowską.

Krystyna Janda, aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, pisarka i piosenkarka. Ma na koncie ponad sześćdziesiąt ról teatralnych i ponad pięćdziesiąt filmowych. Wielokrotnie nagradzana w kraju i na świecie. Uznana za aktorkę stulecia polskiego kina i Człowieka Wolności w kategorii „Kultura” z okazji 25-lecia przemian ustrojowych. Założycielka Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury i dyrektor kreatywna dwóch warszawskich teatrów (Teatr Polonia, OCH-Teatr).

Roma Gąsiorowska, aktorka filmowa i teatralna znana z wielu filmów, między innymi ,,Sali samobójców”, ,,Ki” czy „Listów do M” . W swojej karierze otrzymała aż 12 nominacji i 3 nagrody filmowe, 2 teatralne. Artystka interdyscyplinarna, projektantka mody, manager kultury, producentka, założycielka szkoły aktorskiej „aktoRstudio”, którą z sukcesem prowadzi od 2012 roku oraz pomysłodawczyni i dyrektor artystyczny W-arte Open Art Space – platformy edukacyjno-artystycznej, która w świadomy sposób wspiera rozwój talentów oraz łączy świat sztuki ze światem biznesu. Od wielu lat poszukuje sposobów prezentacji unikatowych działań artystycznych.

Posted by wk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *